Įnirtingame mūšyje „Palanga“ nusileido pagrindiniams pretendentams į aukso medalius (VIDEO)

1 foto (6)Modestas Galdikas, FK PALANGA

Šeštadienį Palangoje įvyko LFF I lygos 30-ojo turo rungtynės. FK „Palanga“ savo aikštelėje priėmė pirmenybėse lyderiaujančią Jonavos „Lietavą“. Po daugybės aistrų, emocijų ir kovos pergalę šventė svečiai.

Pirmajame kėlinyje – kurioziškas įvartis

Rungtynes su kamuoliu pirmieji pradėjo palangiškiai, kurie pradėjo regzti savo atakas, bet deja jonaviečių gynyba buvo gerai sustyguota ir perėmę kamuolį svečiai pradėjo diktuoti savo sąlygas. Pirmąją „pusprogę“ svečiai turėjo jau trečiąją minutę, kai Jonavos komandos saugas dešiniuoju kraštu veržėsi link „Palangos“ vartų ir smūgiavo, bet deja jo smūgis buvo nelabai sėkmingai atliktas. Kurioziška situacija įvyko 16-ąją rungtynių minutę, kai po svečių pakelto kampinio kamuolį nesėkmingai iškumščiavo palangiškių vartininkas Ernestas Grudys, o kamuolys nuskriejo link vartų. Prie jo prisiliesti ir tiksliai į vartus pasiųsti reikėjusiems jonaviečiams tai pavyko padaryti ir rezultatas tapo 1:0. Jau kitoje atakoje kurorto komandos futbolininkai priminė apie save ir parodė varžovams, kad lengvai pasiduoti neketina. Po pakelto kamuolio į baudos aikštelę pirmasis prie kamuolio suskubo palangiškių naujokas Donatas Navikas, kuris su galva pabandė nukreipti kamuolį į vartus, deja jo smūgis nebuvo tikslus, o kamuolys praskriejo visai šalia vartų virpsto. Pirmajame kėlinyje prabėgus pusvalandžiui dar vieną progą turėjo „Palangos“ ekipa, kai po to paties Donato Naviko perdavimo link vartų smūgį atliko Olegas Dmitrievas, bet deja kaire koja smūgiuotas kamuolys nusisuko nuo vartų ir praskriejo šalia jų. Po minutės iniciatyvos besiimantis D. Navikas atliko tolimą smūgį į vartus, bet jis nebuvo labai pavojingas „Lietavos“ vartininkui, nes kamuolys praskriejo virš vartų. Komandoms pavojingų atakų pirmajame kėlinyje sukurti nebepavyko, o rezultatas išliko nepakitęs – 1:0 Jonavos komandos naudai.

Dvi raudonos kortelės ir abejotinas 11 metrų baudinys

Prasidėjus antrajam kėliniui abi komandos ir toliau nemažino tempo. Prabėgus vos kelioms minutėms nuo antrojo kėlinio pradžios Jonavos „Lietavos“ saugas įsiveržė į „Palangos“ komandos baudos aikštelę, kur prie jo suskubo palangiškių gynėjas Aurimas Skurdelis. Beveik neliesdamas varžovo ir nedarydamas jokios įtakos tolimesniems priešininko veiksmams Skurdelis pabandė perimti kamuolį, o savo vaidybos elementus pasitelkęs varžovas pargriuvo. Visa tai matė rungtynių arbitras, bet jam užteko to ir paskyrė labai abejotiną 11 metrų baudinį į Palangos komandos vartus. FK „Palangos“ gelbėtoju tapo vartininkas Ernestas Grudys, kuris atrėmė jonaviečio smūgiuotą baudinį ir sugrąžino palangiškiams viltį pakovoti dėl taškų. Po minutėlės aikštės viduryje kilo susistumdymas tarp abiejų komandų žaidėjų. Raudona kortelė buvo parodyta palangiškių gynėjui Alexander Bushmin, o tik geltona – „Lietavos“ saugui Tadui Eliošiui. Šiek tiek aprimus aistroms, 55-ąją minutę vieną iš realiausių progų išlyginti rezultatą turėjo „Palangos“ žaidėjas Julius Kasparavičius, kai gavo juvelyrinį perdavimą iš Gvido Juškos, bet deja J. Kasparavičiui nepavyko pataikyti į kamuolį iš pirmo karto ir pribėgęs varžovas stumtelėjo jį, taip atitverdamas nuo kamuolio. Įpusėjus antrajam kėliniui dar vieną progą pasižymėti turėjo „Palanga“. Komandos puolėjas Andrius Marcinkevičius suklaidino porą varžovų ir atliko smūgį iš arti, bet deja netiksliai ir jam nepavyko išlyginti rezultato. Kitoje atakoje padvigubinti rezultatą turėjo „Lietava“, bet savo komandą nuo dar vieno įvarčio vėl išgelbėjo Ernestas Grudys ir atrėmė maždaug iš metro smūgiuotą kamuolį. 75-ąją minutę komandą dar kartelį išgelbėjo E. Grudys, kai atrėmė labai stiprų varžovo smūgį iš toli. Vis dėl to mažumoje rungtyniaujantys palangiškiai neatsilaikė prieš jonaviečių spaudimą ir greitą ataką surengę svečiai įmušė antrąjį rungtynių įvartį, todėl 80-ąją minutę rezultatas tapo 2:0. Po penkių minučių vėl vienas prieš vartininką Ernestą Grudį atsidūrė „Lietavos“ žaidėjas, kuris nuginklavo vartininką ir pelnęs trečiąjį įvartį galutinai sužlugdė „Palangos“ viltis pakovoti dėl taškų. Rungtynėms einant į pabaigą antrąja geltona kortele buvo nubaustas „Lietavos“ žaidėjas Darius Suslavičius ir paliko aikštę nesibaigus rungtynėms. Iki kėlinio pabaigos pavojingų progų nei viena nei kita komanda nebesukūrė, ir pergalę rezultatu 3:0 šventė svečiai iš Jonavos.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – Jonavos „Lietava“ 0:3 (0:1)

Palangos miesto stadionas: 200 žiūrovų

Įvarčiai: 16 min. Benas Spietinis (0:1), 80 min. Tomas Salamanavičius (0:2), 85 min. Vladislav Chernyakov (0:3).

Įspėjimai: 21 min. Donatas Navikas – geltona kortelė („Palanga“), 34 min. Benas Spietinis – geltona kortelė („Lietava“), 44 min. Darius Suslavičius – geltona kortelė („Lietava“), 49 min. Aurimas Skurdelis – geltona kortelė („Palanga“), 52 min. Tadas Eliošius – geltona kortelė („Lietava“), 52 min. Alexander Bushmin – raudona kortelė („Palanga“), 87 min. Darius Suslavičius – antra geltona kortelė („Lietava“).

“Palangos” komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mindaugas Bitinas (28 min. Aidas Capas); Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis (77 min. Tadas Gudauskas); Gvidas Juška; Artur Skuratovič (58 min. Andrius Marcinkevičius); Aurimas Jurgelevičius (46 min. Rokas Petrikas); Donatas Navikas; Alexander Bushmin; Oleg Dmitriev (68 min. Simonas Juška); Julius Kasparavičius;