G. Juškos smūgis rungtynių pabaigoje nulėmė FK “Palangos” pergalę prieš “Panevėžį”

2 fotoModestas Galdikas, FK PALANGA

Paskutinės namų rungtynės šiame LFF I lygos sezone ir atsisveikinimas su žiūrovais, FK „Palangos“ komandai baigėsi sėkmingai. Po labai sunkios kovos pasiekta pergalė ir atsirevanšuota FK „Panevėžio“ klubui. Pačioje rungtynių pabaigoje pelnytas įvartis palangiškiams leido po šio susitikimo pakilti į 5-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Pavojingos, bet neišnaudotos progos

Rungtynėms prasidėjus komandos nieko nelaukusios stengėsi apgulti viena kitos vartus. Pirmojo kėlinio pradžioje vyko permaininga ir atkakli kova, bet po to kamuolio kontrole labiau tenkinosi palangiškiai. Progą pelnyti pirmąjį įvartį pirmajame kėlinyje turėjo FK „Palangos“ klubo futbolininkai. Panevėžiečių baudos aikštelėje kilus chaosui vienas iš palangiškių smūgiavo į vartus, varžovų vartininkas nesužaidė sėkmingai, o kamuolys jau buvo beskriejąs į vartų tinklą, bet čia savo komandą išgelbėjo Panevėžio komandos gynėjas, nes jis, atsidūręs reikiamu metu ir reikiamoje vietoje, ištraukė kamuolį nuo pat vartų linijos ir išlaikė vartus „sausus“. Jau po keliolikos minučių šansą pasižymėti turėjo ir svečiai. Link palangiškių vartų buvo paskirtas baudos smūgis. Panevėžiečiai įžaidė kamuolį ir smūgiavo į vartus, kai jau atrodė, jog nebepavyks išsigelbėti ir „Palanga“ praleis įvartį į savuosius vartus, čia savo sugebėjimus ir įgūdžius pademonstravo palangiškių vartininkas Ernestas Grudys. Ne kartą šį sezoną varžovų puolėjus į neviltį varęs vartininkas ir šį kartą sureagavo į smūgį bei akrobatiniais veiksmais, pirštų galais lietė skriejantį kamuolį ir neleido jam atsidurti savo ginamuose vartuose. Panevėžio ekipa liko nieko nepešusi, o palangiškiai galėjo lengviau atsidusti. Žaidimas tęsėsi ir toliau, tiek viena, tiek kita komanda sukūrė dar po keletą „pusprogių“, bet pirmajame kėlinyje pasižymėti niekam nepavyko ir rezultatui esant 0:0 komandos išėjo ilsėtis į rūbinę. Verta paminėti, kad oro sąlygos nebuvo dėkingos žaisti futbolą. Sekmadienį lynojo ir aikštė buvo šlapia, todėl tai kiek pakoregavo abiejų komandų žaidimą.

Įvartis rungtynių pabaigoje išplėšęs pergalę

Komandos, sugrįžusios po ilgosios pertraukos, tempo nemažino ir prasidėjus kėliniui vėl įnirtingai rungėsi. Namuose rungtyniaujantys palangiškiai ir svečiais buvę panevėžiečiai susikūrė ne vieną gerą progą pasižymėti antrajame kėlinyje, bet iki galo išpildyti atakų ir jų realizuoti nei vienai, nei kitai komandai nepavykdavo. Antrajame kėlinyje tikrai netrūko emocijų ir pavojingų išpuolių, virė aistros, mikrodvikovos tarp žaidėjų, o visa tai ir atspindėjo, kad aikštelėje vyksta tikras mūšis dėl svarbių taškų. Kėliniui įsibėgėjus kova tarp Palangos ir Panevėžio tapo vis aršesnė. Kaip ir pirmajame kėlinyje, taip ir antrajame nė vienos komandos žaidėjui nesisekė įmušti įvarčio, o rungtynės nenumaldomai artėjo prie pabaigos. Kai atrodė, jog šių rungtynių baigtis yra aiški ir abiems komandoms teks pasidalinti po tašką ir išsiskirti nulinėmis lygiosiomis, apie save priminė rezultatyviausias FK „Palangos“ žaidėjas Gvidas Juška. Vienoje iš paskutinių atakų, palangiškiai parodė, kad ginklų dar nesudėjo ir kovoja iki galo. Palei panevėžiečių baudos aikštelės kraštą reidą su kamuolių atlikęs Tadas Gudauskas atliko skersą perdavimą giliau į baudos aikštelę, o čia pirmasis prie kamuolio suskubo ne kas kitas, o Gvidas Juška, kuris atliko sėkmingą smūgį ir kamuolys paskutinėmis rungtynių sekundėmis atsidūrė „Panevėžio“ vartų tinkle. 91-ąją minutę rezultatas tapo 1:0, o stadione susirinkę žiūrovai audringai ir triukšmingai kartu su žaidėjais šventė įvartį. Per likusias sekundes svečiams nieko sėkmingo sukurti nepavyko, o gynyboje rungtynes užbaigę palangiškiai šventė pergalę ir džiaugėsi trimis taškai, kurie leido pakilti į 5-ąją turnyrinės lentelės vietą. Dabar FK „Palangos“ futbolininkams kitą savaitę liko rungtynės Tauragėje prieš „Tauro“ ekipą, pergalės atveju palangiškiai įsitvirtintų penktojoje pozicijoje ir jų niekas nebepavytų.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – „Panevėžys“ 1:0 (0:0)

Palangos stadionas:   200 žiūrovų

Įvarčiai: 90+1 min. Gvidas Juška (1:0).

Įspėjimai: 27 min. Rokas Petrikas – geltona kortelė („Palanga“), 30 min. Jonas Skinderis – geltona kortelė („Panevėžys“), 45 min. Mantas Perepliotovas – geltona kortelė („Palanga“), 59 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“), 67 min. Aivaras Meškinis – geltona kortelė („Panevėžys“).

„Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Simonas Juška; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Erlandas Juška; Simonas Urbys (85 min. Tadas Gudauskas); Rokas Petrikas (51 min. Edgaras Ditmonas); Gvidas Juška; Artur Skuratovič (46 min. Andrius Marcinkevičius); Aurimas Jurgelevičius (77 min. Marius Stonkus); Donatas Navikas;