Futbolo sezono atidarymo rungtynėse – lygiosios su svečiais iš Kelmės

DSC_0080Modestas Galdikas, FK PALANGA

Nors Palangoje pirmąsias LFF I lygos sezono rungtynes FK „Palanga“ klubas žaidė gegužės 18 d. prieš „Takai B“ ekipą, bet oficiali futbolo sezono atidarymo šventė Palangos miesto stadione įvyko šeštadienį, kai „Palanga“ klubas namuose priėmė svečius iš Kelmės, FK „Kražantės“ futbolininkus. Prieš rungtynes sveikinimo žodį tarė Palangos klubo vadovas Valentas Butkus, kuris pasveikino visus susirinkusius ir padėkojo sirgaliams, kad aktyviai palaiko klubą bei įteikė pagrindinei sirgalių grupei dovaną. Toliau proga pasisakyti turėjo pagrindinių fanų lyderis Artūras Stanevičius, kuris taip pat išreiškė padėką visiems susirinkusiems ir paragino dar aktyviau palaikyti FK „Palangos“ komandą bei prisijungti prie pagrindinės fanų grupuotės. Po sveikinimo žodžių sekė Lietuvos Respublikos himnas ir rungtynių startas.

Klaida gynyboje kainavo įvartį

Rungtynių pradžioje FK „Palanga“ ėmė diktuoti savo sąlygas varžovams ir prieš gausiai besiginančius varžovus pradėjo kurti atakas link vartų. Palangiškiams pavyko ne kartą priartėti prie svečių vartų ir progų pasižymėti tikrai buvo, bet atakos užbaigimuose pritrūko tikslumo, o kartą buvo užfiksuota nuošalė ir įmuštas Maksimo Lakuševičiaus įvartis nebuvo įskaitytas. Varžovai atsimušinėdami 27-ąją minutę sukūrė greitą kontrataką bei rado spragą Palangos komandos gynyboje, todėl Kelmės komandos žaidėjas Marius Baziulis liko vienas prieš palangiškių vartininką ir nesunkiai pelnė netikėtą pirmąjį įvartį ir išvedė svečius į priekį 1:0. Po šalto dušo FK „Palanga“ nemažino apsukų ir tęsė savo išpuolius, bet teisėjui užfiksavus pirmojo kėlinio pabaigą rezultatas išliko nepakitęs.

Paskutinę minutę išplėšė tašką

Visas antrasis kėlinys ir kamuolio kontrolė praktiškai priklausė vien tik „Palangos“ komandos futbolininkams, o Kelmės komanda tankiai stovėjo gynyboje ir numušinėjo kamuolį kuo toliau nuo savųjų vartų. Palangiškiai kėlė vieną kampinį po kito, turėjo daugybę standartinių situacijų ir baudos smūgiu, bet niekaip nepavykdavo pasiekti išlyginamojo įvarčio. Viename iš baudinių Gvidas Juška smūgiavo labai pavojingai ir stipriai, bet varžovų vartininkas laiku sureagavo į skriejantį kamuolį bei atmušė jį, taip išsaugodamas savo vartus nuo praleisto įvarčio. Kitą baudos smūgį realizuoti stojo Aurimas Skurdelis, kurio smūgis buvo atliktas labai gerai, tiesiog pritrūko šiek tiek sėkmės ir tikslumo, nes smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų skersinį, o sirgalių minioje nuaidėjo atodūsio banga. Po vieno iš keliamų kampinių Palangos ekipos žaidėjas Donatas Navikas pabandė galva nukreipti kamuolį į vartus, bet jį lietė vartininkas ir pakeitęs skriejimo kryptį kamuolys dar kartą atsitrenkė į skersinį ir vėl patampė žiūrovų nervus. Vis dėl to, tiksint paskutinei antrojo kėlinio minutei, po gero Aurimo Jurgelevičiaus perdavimo kamuolys atsidūrė po kapitono Gvido Juškos kojomis ir šis galingu smūgiu pagaliau pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą, taip išlygindamas rezultatą ir sukeldamas didžiulę emocijų bangą sirgalių tribūnose – 90 minutė 1:1. Po pelnyto įvarčio palangiškiai žaidė dar agresyviau ir galutinai apgulė varžovų vartus. Buvo atlikta dar keletą smūgių ir per pridėtinį laiką pakelti 3 kampiniai, bet deja iškovoti svarbios ir reikalingos pergalės FK „Palangai“ nepavyko, todėl rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 ir komandos pasidalino po tašką. Tai buvo jau trečiosios „Palangos“ komandos lygiosios šiame sezone, anksčiau palangiškiai 2:2 sužaidė su „Šilutės“ komanda ir 4:4 su Kėdainių „Nevėžio“ ekipa.

FK „Palanga“ – FK „Kražantė“ 1:1 (0:1)

Palangos miesto stadionas

300 žiūrovų

Įvarčiai: 27 min. Marius Baziulis (Kražantė), 90 min. Gvidas Juška (Palanga).

Įspėjimai: 15 min. Linas Vaičiukauskas (Kražantė), 53 min. Marius Baziulis (Kražantė), 59 min. Deivydas Lunskis (Kražantė), Eimantas Budreckas (Kražantė), Justas Petravičius (Kražantė).

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Simonas Juška, Mantas Perepliotovas (60 min. Aurimas Jurgelevičius), Aurimas Skurdelis, Simonas Urbys (77 min. Linas Vaitkus), Mindaugas Bagužis, Gvidas Juška, Marius Stonkus (53 min. Edgaras Ditmonas), Deividas Lukošius (70 min. Andrius Marcinkevičius), Donatas Navikas, Maksimas Lukaševičius.