FK „Palanga“ tikslingai artėja medalių link

Gintaro muziejusModestas Galdikas, FK „Palanga“

Reprezentacinė Palangos miesto futbolo komanda „Palanga“ sužaidė dar vienas sėkmingas rungtynes LFF I lygoje išvykoje, kur Kelmėje susitiko su vietos „Kražantės“ ekipa ir įsirašė dar tris svarbius taškus į savo sąskaitą kovoje dėl prizinių vietų.

Rugsėjo 11 dieną rungtynės Kelmėje prasidėjo 14 valandą alinant 30 laipsnių karščiui. Su „Kražantės“ ekipa šiame sezone lengva rungtyniauti nebuvo niekam, o pirmajame rate palangiškiai savų žiūrovų akivaizdoje tik pačioje rungtynių pabaigoje išplėšė lygiąsias 1:1, todėl kaitra ir karštis papildomų jėgų tikrai nesuteikė. Rungtynės prasidėjo palangiškiams kontroliuojant kamuolį nuo pirmų žaidimo minučių, bet sutankinta kelmiškių gynyba neleido palangiškiams pavojingiau priartėti prie varžovų vartų. Visą pirmąjį kėlinį aikštelėje buvo galima matyti daugiau mikrodvikovų ir kovos dėl kamuolio aikštės viduryje nei prie varžovų vartų, abiems komandoms pirmajame kėlinyje nepavyko labiau pagrasinti vartų sargams, o pusiau susikurtų progų nepavyko paversti realiomis galimybėmis pasižymėti, todėl pirmasis kėlinys baigėsi 0:0 ir be pavojingesnių epizodų.

Antrajame kėlinyje FK „Palangos“ komandos braižas pasikeitė ir komanda po truputį pradėjo smūgiuoti vartų link. Savo šansą turėjo ir varžovai, bet vienas prieš Palangos komandos vartininką Tadą Norbutą likęs „Kražantės“ puolėjas nesugebėjo tiksliai pasiųsti kamuolio į vartus ir vartininkas atrėmė smūgį. Po keleto minučių palangiškiai taip pat surengė neblogą reidą link varžovų vartų, bet deja prie gerai pakelto Donato Naviko kamuolio pirmas neatsidūrė nė vienas Palangos žaidėjas, o kamuolį sugavo kelmiškių vartininkas. Vis dėl to, pirmuosius ledus pavyko pralaužti rezultatyviausiam FK „Palangos“ komandos ir visų pirmenybių žaidėjui Gvidui Juškai, kuris 68-ąją minutę klastingu ir tiksliu smūgiu iš toliau pasiuntė kamuolį pažeme į vartų kampą, o varžovų vartininkas nespėjo sureaguoti į šį smūgį ir tik akimis palydėjo į tinklą skriejantį kamuolį – 1:0. Po šio įvarčio palangiškiai pagaliau pajuto savo žaidimo ritmą ir rimčiau apgulė šeimininkų vartus ir per kelias minutes sukūrė ne vieną progą pasižymėti. Viena iš tų progų baigėsi įvarčiu kai po sumaišties „Kražantės“ baudos aikštelėje pirmas prie kamuolio pribėgo gynėjas Aidas Capas ir smūgiavo į vartus, o jo smūgis pažeme buvo tikslus. Šitaip 79-ąją minutę padvigubinę rezultatą palangiškiai priartėjo prie pergalės – 2:0. Per likusį laiką nė viena ekipa daugiau nesugebėjo sukurti kažko pavojingesnio ir grasinančio varžovų vartams ir nuaidėjus teisėjo finaliniam švilpukui buvo užfiksuotas galutinis rezultatas 2:0 Palangos komandos naudai.

„Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Aidas Capas, Simonas Juška, Mantas Perepliotovas (66 min. Andrius Marcinkevičius, Simonas Urbys, Mindaugas Bagužis, Edgaras Ditmonas, Gvidas Juška, Marius Stonkus, Donatas Navikas (75 min. Aurimas Jurgelevičius), Deividas Lukošius (60 min. Maksimas Lukaševičius).

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ žais rugsėjo 14 dieną, 17 valandą, Palangos miesto stadione. Tai bus atkeltos XVIII turo rungtynės su FK „Šilutės“ ekipa. Kviečiame visus atvykti į stadioną ir palaikyti savo miesto komandą!