FK „Palanga“ tapusi LFF I lygos nugalėtoja jau pradėjo dėlioti planus A lygai

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Praėjusį šeštadienį FK „Palanga“ iškovojusi pergalę paskutinėse ir lemiamose sezono rungtynėse prieš FK „Trakai B“ ekipą bei tapusi I lygos nugalėtoja, įgijo teisę sportiniu principu iškopti į aukščiausią Lietuvos futbolo lygą.

FK „Palangos“ klubas visų pirma dėkoja visiems rėmėjams, kurie visą sezoną buvo kartu ir padėjo  sunkiausiais momentais, taip pat didžiulė padėka Palangos miesto savivaldybei bei miesto merui, Palangos sporto centrui ir aišku visiems komandos sirgaliams, kurie buvo aktyvūs ir palaikė kiekvienose rungtynėse.

Sezonas buvo tikrai nelengvas ir sudėtingas. Iš pradžių skeptikai nurašė FK „Palangos“ ekipą, kai komandą paliko nemažai žaidėjų ir pasipildė jaunais, bet ambicingais ir perspektyviais futbolininkais. Tačiau buvo išlaikytas komandos branduolys ir pagrindiniai startinės sudėties žaidėjai. Jau po pirmųjų lygos turų Palangos komanda parodė, kad šį sezoną juokauti nežada ir taip anksti ekipos nereikėtų nurašyti. Pirmosiose rungtynėse patyrę nesėkmę, palangiškiai reabilitavosi ir iškovojo tris pergales paeiliui. Po to sekė antroji nesėkmė, kai buvo pralaimėta tada dar galingai rungtyniavusiai „Stumbras B“ komandai. Visgi po pralaimėjimo „Palanga“ ir vėl atsigavo bei sekė sėkminga atkarpa, kai iš sekančių 8 rungtynių buvo iškovotos net 6 pergalės ir dukart sužaista lygiosiomis bei nė karto nepralaimėta. Po pirmosios sezono pusės palangiškiai buvo pirmoje vietoje ir turėjo beveik 3 savaičių pertrauka, per kurią klubas vykdė kitą futbolo projektą susijusį su jaunųjų talentų paieška.

FK „Palanga“ antrus metus iš eilės bendradarbiaudama su Olandijos futbolo čempionų klubu Roterdamo „Feyenoord“ Palangoje surengė vaikų vasaros futbolo stovyklą. Į stovyklą sugužėjo įvairių amžiaus grupių jaunieji futbolininkai, kurie futbolo paslapčių mokėsi iš „Feyenoord“ futbolo akademijos trenerių, Lietuvos futbolo legendų ir trenerių. Antrus metus iš eilės stovykloje dalyvavo gerokai daugiau nei 100 vaikų ir abejos stovyklos praėjo sklandžiai bei labai sėkmingai.

Po pertraukos FK „Palanga“ sugrįžo į I lygos pirmenybes ir pradėjo antrojo rato kovas. Antrosios sezono pusės startas buvo banguotas. Antrą kartą buvo nusileista DFK „Dainavos“ ekipai, o sekančiose rungtynėse iškovota pergalė. Tada vėl sekė pralaimėjimas „Koralui“ ir lygiosios namuose su „Nevėžio“ futbolininkais. Vis dėl to, po banguotos antro rato pradžios FK „Palangos“ žaidimo kreivė kilo tik aukštyn ir per sekančias septynerias rungtynes vėl iškovotos net 6 pergalės ir vos kartą sužaista lygiosiomis su antroje vietoje pirmenybėse likusia Gargždų „Bangos“ komanda. Po pakilimo palangiškiai kiek atsipalaidavo ir spalio 1 d. Telšiuose gavo skaudžią pamoką, kai pralaimėjo vietos „Džiugo“ ekipai 3:0. Tai buvo paskutinis kluptelėjimas, po kurio „Palanga“ pakilo į lemiamą šturmą. Jau sekančiose rungtynėse palangiškiai savo galią pademonstravo ir pyktį išliejo rungtynėse su FK „Tauras“, kai juos nugalėjo rezultatu 6:1. Toliau sekė rungtynės Panevėžyje, kur taip pat po atkaklios kovos pasiekta pergalė 4:3 prieš „Panevėžio“ futbolininkus. Ir galiausiai paskutinės, lemiamos sezono rungtynės Palangoje, kurias stebėjo keli šimtai žiūrovų ir iškovota pergalė rezultatu 3:1 prieš „Trakai B“. Iš viso uždirbę 61 tašką dviem taškais aplenkė „Bangą“ ir užkopė į I lygos viršūnę.

Ši pergalė perrašė Palangos futbolo istoriją ir LFF I lygos nugalėtojų titulas kol kas yra aukščiausias pasiekimas Palangos miesto futbolo istorijoje.

LFF I lygos nugalėtojais tapo: vartininkai Robertas Kazbaris ir Anton Tcvetkov (Rusija), gynėjai Mantas Perepliotovas, Ričardas Šveikauskas, Mindaugas Bagužis ir Vladislav Kaborda (Baltarusija), saugai Rokas Petrikas, Haroldas Jonauskis, komandos kapitonas Gvidas Juška, Haroldas Vaineikis, Rokas Gecevičius, Aurimas Jurgelevičius, Donatas Navikas, Vilius Kazlauskas, Mantas Rusys, Agac Cagrihan (Turkija), Alain Donneil Moukanza (Prancūzija) ir jaunieji Palangos sporto centro auklėtiniai Saulius Bugaila, Edvinas Girdenis, Erikas Jonauskis ir Mindaugas Vitkauskis. Treneris Valdas Trakys, kineziterapeutas Tadas Romeras, Sporto direktorius Edgaras Barkus ir klubo vadovas Valentas Butkus.

Komandos kapitonas Gvidas Juška tapo ir rezultatyviausiu visos I lygos žaidėju bei iš viso šiame sezone varžovų vartininkus baudė 17 kartų.

Apie sėkmingiausią „Palangos“ klubo sezoną ir artėjančius naujus iššūkius mintimis pasidalino komandos kapitonas Gvidas Juška:

Gvidai, ar jau atslūgo emocijos po laimėtų aukso medalių I lygoje?

„Taip, emocijos jau praėjo, bet vis tiek širdyje ir mintyse vis dar labai malonu, kad pasiekėme tai, ko nelabai kas iš mūsų tikėjosi sezono pradžioje“

Kaip manote, kas lėmė tokį sėkmingą sezoną komandai?

„Sėkmingą sezoną nulėmė daug svarbių detalių, tokių kaip komandos komplektacija, geras tarpusavio supratimas tiek trenerių, tiek žaidėjų, tiek klubo vadovų tarpe. Taip pat prisidėjo patyrusių ir jaunų bei ambicingų žaidėjų susikalbėjimas aikštelėje ir už jos ribų. Mano nuomone, komandos pergales ir iškovotus titulus lemia atmosfera komandoje ir stabilumas. Jei žaidėjas jaučiasi komandoje saugiai, stabiliai ir gauna atlyginimą bei pats yra motyvuotas, tada jis ir žais stabiliai, nes žaidėjo galva bus švari ir nebus apkrauta pašalinėmis mintimis.“

Gvidai ar nesisuka mintys kabinti sportbačius ant vinies? Ar ir toliau planuojate rungtyniauti „Palangos“ klube ir ginti komandos garbę A lygoje?

„Na minčių apie karjeros pabaigą buvo, bet manau, kad pabaigti visada suspėsi, o kol leidžia sveikata ir yra noras bei jei atneši naudos komandai, tai reikia žaisti.“

I lygoje tapote rezultatyviausiu lygos žaidėju, o praėjusiais metais taip pat buvote vienas rezultatyviausių lygoje. Kas lemia tokį sėkmingą Jūsų žaidimą? Kokia Jūsų sėkmės paslaptis?

„Kad tapau rezultatyviausiu žaidėju – tai komandos draugų nuopelnas. Man tikrai daug maloniau būtų, kad kuris nors jaunas mūsų komandos žaidėjas taptų rezultatyviausiu. Man svarbiausia, kad komanda su kiekvienais metais vis kilo aukštyn LFF I lygoje ir galiausiai laimėjo šią lygą. Manau, kad mano sėkmingą žaidimą lėmė per karjerą sukaupta patirtis ir progų išpildymas. Kaip vienas treneris pasakytų: „Geriau aikštėje teisingai stovėti, negu be galvos lakstyti“.“

Ar laukiate savo sugrįžimo į A lygą? Kokie įsimintiniausi epizodai išliko atmintyje kai rungtyniavote A lygoje anksčiau?

„Iškovojome teisę rungtyniauti A lygoje, tai norėčiau, kad FK „Palanga“ ir rungtyniautų joje. O apie dar šiek tiek anksti kalbėti, nes viskas paaiškės po licencijavimo procesų. Man įsimintiniausi karjeros momentai iš A lygos – tai pirmasis krikštas, kai A lygoje būdamas 17 metų amžiaus atstovavau Panevėžio „Ekranui“ ir žaidžiau su tokiais žaidėjais kaip Valdas Urbonas, Marius Stankevičius, Deividas ir Edgaras Česnauskiai bei savaime aišku įsiminė laimėjimai su FBK „Kauno“ ekipa, kai iškovojome A lygos aukso medalius ir sidabro medaliai atstovaujant Marijampolės „Sūduvos“ ekipai.

 

Gvidas Juška interviu užsiminė apie laukiantį A lygos licencijavimo procesą. FK „Palanga“ sportiniu principu, laimėjusi I lygą, iškovojo tiesioginį kelialapį į aukščiausią šalies futbolo lygą. Tačiau klubui reikia įvykdyti visus keliamus reikalavimus, t. y. išvystyti infrastruktūrą, įvykdyti teisinius kriterijus,  atitikti sporto, personalo bei finansinius kriterijus. Įvykdę šiuos reikalavimus palangiškiai turės pilną teisę dalyvauti aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje. Palangos miesto stadionas keliamus infrastruktūros reikalavimus tūrėtų atitikti. Ar yra konkrečių standartų neatitikimų dėl stadiono – tiksliai galės atsakyti LFF licencijavimo komisija, po stadiono apžiūros. Kai komisija pateiks savo išvadas dėl stadiono – nedelsiant bus imtasi darbų, kad pašalinti trūkumus ir patobulinti stadioną.

Po laimėtų I lygos pirmenybių įvyko ir „Palangos“ klubo dalininkų susirinkimas, kuriame vienbalsiai nuspręsta žaisti A lygoje. Jau dabar yra pradėta aktyvi žaidėjų paieška. Taip pat pradėtos vesti derybos ir su naujais bei galimais klubo rėmėjais, kurie galėtų prisidėti prie klubo veiklos vystymo. Sekančio sezono „Palangos“ planuojamas metinis klubo biudžetas bus ne mažesnis nei 200 tūkst. eurų. Norint sėkmingai kovoti aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje, „Palanga“ privalo dirbti ties rėmėjais, kad klubo biudžetas augtų kasmet.

„Palangos“ klubo laukiančius pasiruošimo darbus pakomentavo ir vadovas Valentas Butkus „Šis sezonas buvo sunkus bei ilgas. Tačiau parodėme labai tvirtą charakterį ir būdami visą sezoną kaip vienas kumštis tapome I lygos nugalėtojais. Sezonas baigėsi, trumpai pasidžiaugėme ir vėl kimbame į naujus darbus. Turėjome pozityvų susitikimą su miesto meru Šarūnu Vaitkumi, kuris patikino, kad parama mūsų klubui augs pagal miesto galimybes. Jau pradėjome ir žaidėjų paiešką ir su kai kuriais jau kalbamės ir deramės dėl atvykimo į komandą. Mūsų klubą domina jauni, ambicingi ir perspektyvūs lietuviai. Žinoma, ko gero stiprinsimės ir keliais legionieriais. Be abejo, tikimės ne mažą dalį žaidėjų išlaikyti ir iš buvusios „auksinės“ sudėties. Sekančiame sezone mūsų tikslas bus įsitvirtinti A lygoje ir būti visiems konkurencinga komanda. Taip pat laukia vienas iš svarbiausių darbų – tai A lygos licencijos gavimas. Pradėjome pasiruošimą licencijavimo procesui ir manau, kad A lygos licenciją gausime. Palangos miesto stadionas dabar turi apie 1200 įrengtų vietų, o A lygai reikalingas 1500 vietų stadionas. Šį vietų skaičių pavyks padidinti ir šalia aikštės bus pristatyta dar papildomų vietų, kad stadionas atitiktų kriterijus.  Apibendrinant visą šį sezoną norėčiau padėkoti visam mūsų kolektyvui už sunkų darbą viso sezono metu. Be abejo rėmėjams, Palangos sporto centrui, Palangos savivaldybei ir miesto merui, mūsų klubo sirgaliams. Noriu paminėti, kad toliau planuojame tęsti bendradarbiavimą su Roterdamo „Feyenoord“ klubu iš Olandijos ugdant ir ieškant jaunųjų futbolo talentų“ – tokiais apibendrinimais, planais ir vizijomis pasidalino Palangos ekipos vadovas Valentas Butkus.

Apie laukiančius darbus kalbėjo ir komandos treneris Valdas Trakys: Buvome kalbėję, kad jei sportiniu principu pateksime į A lygą, tai būtinai ir žaisimo joje. Stengsimės įvykdyti ir laiku nuveikti darbus reikalingus prieš A lygos sezoną. Kiek įmanoma kursime lietuvišką komandą ir stengsimės ugdyti ir žaisti su Lietuvos futbolininkais. Iš dabartinių komandos žaidėjų nė vienam nebus parodytos durys. Visi gaus šansą pasireikšti, o kaip tuo šansu pasinaudos – priklausys tik nuo jų pačių. Eisime profesionalumo link ir kryptingai dirbsime toliau. Pagrindinis veiksnys bus vyresniųjų žaidėjų išsaugojimas. Gvidas Juška, Mindaugas Bagužis, Donatas Navikas man stipriai padėjo visą sezoną. Be to siekiant aukščiausių tikslų sklandžiai dirbo ir visa klubo valdžia, o siekiant bendro rezultato, tai yra labai svarbu“ – trumpai komentavo komandos treneris.