FK „Palanga“ po pirmojo rato LFF I lygoje žengia pirmoje vietoje

20374227_1366465080069984_5839560848979408683_nModestas Galdikas, FK „Palanga“

Prieš šį sezoną skeptikai minėjo, kad šiemet FK „Palangos“ ekipa nebebus tokia pajėgi, kaip praėjusiaisiais metais, nes neva klubą paliko daug svarbių žaidėjų. Visgi, komandoje liko net 8 startinės sudėties žaidėjais, todėl pagrindinis komandos branduolys liko ekipoje ir šiemet. Prie ilgą patirtį sukaupusių žaidėjų prisijungė jauni ir perspektyvūs futbolininkai, o šių žaidėjų lydinys kol kas yra pajėgiausia ekipa LFF I lygos pirmenybėse.

Palanga“ pirmenybes pradėjo ne itin sėkmingai, nes pirmose sezono rungtynėse išvykoje 3:1 nusileido kitai labai pajėgiai lygos komandai – DFK „Dainavos“ ekipai. Po šalto dušo pirmajame ture palangiškiai pyktį išliejo rungtynėse su Šilute, kai negailestingai rezultatu 4:0 antrajame ture iškovojo pirmą sezono pergalę. Po to sekė dar dvi pergalės iš eilės identišku rezultatu 3:0 prieš lygos naujokus FK „Koralo“ futbolininkus ir taip pat į aukščiausias vietas pretenduojančią Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Po trijų pergalių penktajame ture ir vėl teko pajausti pralaimėjimo kartėlį, kai po atkaklios kovos FK „Palanga“ rezultatu 1:2 nusileido kitai lygos naujokei Kauno „Stumbro“ ekipai. Šiemet I lygoje netrūksta naujų komandų ir su visomis naujokėmis FK „Palanga“ turėjo skirtingą patirtį. Štai šeštajame ture palangiškiai rungėsi Pakruojyje su FL „Pakruojis“ klubu. Daug dvikovų kupinose rungtynėse Palangos ekipa pirmoji išsiveržė į priekį ir kai jau atrodė, jog bus iškovota pergalė, šeimininkai pačioje rungtynių pabaigoje sugebėjo pelnyti išlyginamąjį įvartį ir galutinis rezultatas buvo užfiksuotas 1:1.

Po šių rungtynių „Palanga“ sugrįžo rungtyniauti į namų stadioną. Namuose palangiškiai sužaidė ketverias rungtynes, iš kurių tris kartus šventė pergalę ir kartą sužaidė lygiosiomis. Palangoje buvo nugalėtos tokios ekipos kaip „Utenis B“ rezultatu 2:1, Gargždų „Banga“, kurią įveikėme 1:0, Vilniaus „Vytis“ prieš kurį laimėta 2:1. Lygiosiomis 2:2 sužaista su kovingaisiais Telšių „Džiugo“ futbolininkais.

Po lygiųjų vėl sekė išvykos rungtynės. Tryliktajame ture palangiškiai išvyko į Tauragę, kur susitiko su į pirmenybes sugrįžusia „Tauro“ komanda. Tauragėje virė permaininga bei įnirtinga kova, o rezultatyviose rungtynėse pergalę galiausiai šventė „Palanga“ įveikdama savo varžovus 3:2. Kurorto komanda sekančiame ture ir vėl grįžo į Palangos miesto stadioną. Šį kartą po palangiškių kojomis krito „Panevėžio“ futbolininkai. Prieš aukštaičius laimėta minimaliu rezultatu 1:0. Paskutiniame pirmojo rato ture Palangos klubo laukė dar vienas rimtas iššūkis Trakuose, kur jėgas išmėginome su „Trakai B“ futbolo ekipa. Visgi palangiškiai įrodė savo pranašumą ir išsivežė iš Trakų dar vieną pergalę, kuri paženklinta rezultatu 3:1.

Tiesa FK „Palanga“ vienerias rungtynes dar turi rezerve, kurios buvo nukeltos kol kas nežinomai datai. Atkeltos rungtynės turėjo įvykti Palangoje, kur „Palanga“ buvo pasiruošusi priimti „Žalgiris B“ jaunuosius futbolininkus. Kadangi žalgiriečiai buvo iškviesti į jaunimo rinktines, dėl šios priežasties rungtynės ir buvo nukeltos vėlesniam laikotarpiui.

Taigi apžvelgus visus lygos turus, FK „Palanga“ iškovojusi 9 pergales, 2 kartus sužaidusi lygiosiomis ir 2 kartus patyrusi pralaimėjimą dabar žengia pirmoje turnyrinės lentelės vietoje su 29 taškais, plius dar vienos rungtynės rezerve, kurios jeigu pasibaigtų pergalingai, tai FK „Palanga“ dar labiau padidintų atotrūkį nuo artimiausių persekiotojų. Gausiai sirgalių palaikomas FK „Palangos“ klubas tikisi ir toliau išlaikyti tokias sirgalių gretas ir sieks, kad antrasis lygos ratas būtų ne ką mažiau sėkmingesnis, nei pirmasis.

Apie pirmosios sezono pusės pasirodymus, savo nuomonę turėjo ir vyriausiasis komandos treneris Valdas Trakys: „Pirmasis LFF I lygos ratas mūsų komandai buvo sėkmingas. Žinoma, ši sezono pusė nebuvo ideali, nes paprasčiausiai futbole idealumų dažniausiai nebūna, nes visada atsiranda dalykų, kuriuos reikia tobulinti ir daryti geriau. Po praėjusio sezono mus paliko net 9 žaidėjai ir žiemą tikrai reikėjo labai pasistengti komplektuojant komandos sudėtį. Nuo praėjusio sezono truputį keitėsi klubo vizija, todėl nusprendėme remtis jaunais, talentingais ir ambicingais žaidėjais. Komandoje liko mūsų senbuviai Mindaugas Bagužis, Gvidas Juška, Donatas Navikas, Mantas Perepliotovas ir Aurimas Jurgelevičius. Būtent aplink šiuos žaidėjus buvo lipdoma komanda naujam sezonui. Nuo pat pirmųjų rungtynių mūsų tikslas buvo pasiekti pergalę kiekvienose rungtynėse, todėl tokie tikslai išlieka ir antrojoje sezono pusėje, nes kol kas sužaisdami tik pusę sezono dar nieko nelaimėjome ir nepasiekėme. Liko visa antroji sezono pusė. Treneriai ir žaidėjai tą puikiai supranta. Šią pertrauką išnaudojome gana produktyviai, artimiausiu metu pasipildysime keliais naujais žaidėjais ir tęsime pirmenybes, kuriose išlieka vienintelis tikslas – laimėti kiekvienose rungtynėse.“ – kalbėjo FK „Palangos“ treneris.

Antrojo rato kovas FK „Palanga“ pradės rungtynėmis namuose liepos 26 d., 19:00 val. ir bandys atsirevanšuoti už patirtą pralaimėjimą DFK „Dainavos“ futbolininkams. Būtent Alytaus miesto komanda yra artimiausia palangiškių persekiotoja ir varžovai rikiuojasi antroje pozicijoje. Pergalės atveju, palangiškiai padidintų atotrūkį nuo alytiškių 4 taškais. Laukiame visų sirgalių, miesto gyventojų ir svečių liepos 26 d. Palangos miesto stadione. Su savimi turėkite gerą nuotaiką ir ypatingą palaikymą. Kartu mes galime daugiau!