FK „Palanga“ pergalingai baigė LFF I lygos pirmenybes

Rungtyniu 20Modestas Galdikas, FK PALANGA

Pergalingai 2015 metų LFF I lygos sezoną užbaigė FK „Palangos“ ekipa, kuri Tauragėje iškovojusi pergalę prieš „Tauro“ komandą,  pasiekė savo sezono tikslą – užėmė 5-ąją vietą iš 18 komandų, už nugaros palikdama trylika, o į prieki praleido tik keturias ekipas.

Sunkiai sekėsi įsilieti į rungtynes

Šeštadienį 13 valandą visoje Lietuvoje buvo pradėtas paskutinis 34 LFF I lygos turas. Į paskutinę kovą Tauragėje stojo ir FK „Palangos“ futbolininkai, kuriuos priėmė namuose rungtyniavę „Tauro“ klubo nariai. Rungtynėms prasidėjus palangiškiams sunkiai sekėsi kurti progas ir atrasti savąjį žaidimą, dėl neįprastos dirbtinės dangos aikštės ir kamuolių, buvo sunku demonstruoti kokybišką futbolą. Prie tokios aikštės dangos pratę rungtyniauti tauragiškiai pasinaudojo kurorto komandos žaidėjų minusais ir perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas. Jau 10-ąją minutę po Palangos komandos klaidos gynyboje, įvartį pelnė ir į priekį išsiveržė „Tauro“ komanda – 1:0. Tai buvo blogas ženklas „Palangai“, nes norint užbaigti sezoną penktojoje turnyrinės lentelės vietoje, palangiškiams reikėjo iškovoti pergalę, todėl nei lygiosios, nei pralaimėjimas jų netenkino. Visą tai žinodami FK „Palangos“ ekipos žaidėjai susiėmė ir po dviejų minučių taip pat surengė sėkmingą ir rezultatyvią ataką, kai su kamuoliu liko Edgaras Ditmonas ir nuginklavo tauragiškių vartininką, šitaip pelnydamas 6-ąjį savo įvartį sezone ir 12-ąją minutę išlygindamas rezultatą – 1:1. Toliau pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, „Palanga“ turėjo dar keletą progų persverti rezultatą, bet niekaip nesisekė realizuoti susikurtų progų. Komandoms aktyviai rungtyniaujant, prabėgo pirmosios 45 rungtynių minutės ir rezultatui esant 1:1 baigėsi pirmasis kėlinys.

Įjungė aukštesnę pavarą

Komandoms grįžus po pertraukos, abiejų ekipų futbolininkai nieko nelaukę vėl stojo į kovą. Palangiškiai pradėjo „Tauro“ vartus šturmuoti, o garbingai sezoną norėję pabaigti kurį laiką sėkmingai gynėsi. Vis dėl to prabėgus vos dešimčiai minučių nuo antrojo kėlinio pradžios, puolėjo pozicijos vardą pateisino palangiškis Andrius Marcinkevičius. Po vienos iš „Palangos“ komandos atakų, jos smaigalyje atsidūręs puolėjas šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tauragiškių vartų tinklą ir 55-ąją minutę išvedė palangiškius į priekį 2:1. Nieko nelaukę FK „Palanga“ įjungė aukštesnę pavarą, o apsukų taip pat nemažino ir A. Marcinkevičius. Vos po trijų minučių nuo savo pelnyto įvarčio jis ir vėl su kamuoliu atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir pelnė dar vieną įvarti, leisdamas visai savo komandai kiek atsikvėpti ir atitolindamas ją nuo varžovų, 58 minutė – 3:1. FK „Tauro“ komanda lengvai nepasidavė ir 63-ąją minutę sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį, kuris buvo paskirtas į „Palangos“ vartus, todėl rezultatas ir vėl tapo slidus – 3:2. Po šio įvarčio aikštelėje ir vėl kurį laiką vyko nuožmi kova. Tauragės miesto komanda ilgai neatsilaikė prieš Palangos atakų bangą ir 76-ąją minutę vėl apie save priminė Andrius Marcinkevičius, kuris trečią kartą iš eilės sėkmingai pasiuntė kamuolį į vartus ir vėl leido palangiškiams jaustis kiek laisviau – 4:2. Šis įvartis buvo paskutinis šiose rungtynėse ir neilgai trukus ištiksėjo ir paskutinės rungtynių sekundės, o rungtynių arbitras užfiksavo rungtynių pabaigą, po kurios pergale ir iškovota penktąja vieta džiaugėsi FK „Palangos“ futbolininkai.

Rungtynių statistika

Tauragės „Tauras“ – „Palanga“ 2:4 (1:1)

Įvarčiai: 10 min. Sergey Gurov (1:0), 12 min. Edgaras Ditmonas (1:1), 55 min. Andrius Marcinkevičius (1:2), 58 min. Andrius Marcinkevičius (1:3), 63 min. Gabriel Mensah (2:3), 76 min. Andrius Marcinkevičius (2:4).

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Simonas Juška; Aurimas Skurdelis; Erlandas Juška (65 min. Mindaugas Bitinas); Edgaras Ditmonas (81 min. Aidas Capas); Gvidas Juška; Artur Skuratovič (53 min. Marius Stonkus); Aurimas Jurgelevičius; Donatas Navikas; Alexander Bushmin; Andrius Marcinkevičius;