FK „Palanga“ pasiekė antrąją pergalę iš eilės

Rungtyniu 3

Modestas Galdikas, FK PALANGA

2016 metų LFF I lygos II turo rungtynėse FK „Palangos“ futbolininkai Vilniuje susirungė su Radviliškio „Lokomotyvo“ futbolininkais. Po permainingos kovos pergalę iškovojo ir tris taškus parsivežė Palangos komandos ekipa.

Praleistas ankstyvas įvartis

Nuo pat rungtynių pradžios palangiškiai pradėjo kontroliuoti kamuolį ir diktuoti savo žaidimo sąlygas varžovams. Po keletos nesėkmingų atakų varžovai surengė greitą kontrataką, kai dešiniuoju kraštu Radviliškio žaidėjas pabėgo į priekį, pakėlė kamuolį į baudos aikštelę komandos draugui, o šis tiksliai su galva pasiuntė kamuolį į „Palangos“ vartus. 6-ąją minutę rezultatas tapo 1:0 „Lokomotyvo“ naudai, o tai buvo lyg šaltas dušas palangiškiams. Kol FK „Palangai“ nesisekė sukurti sėkmingų ir rezultatyvių atakų, radviliškiečiai ne kartą buvo užklupę palangiškius nepasiruošusius tokioms kontratakoms. 24-ąją minutę šeimininkai dar kartą galėjo įmušti įvartį, bet kamuolys atsitrenkė į virpstą, o Palangos komandos gynėjas nuspyrė kamuolį nuo vartų linijos, taip išsaugodamas vartus nuo praleisto įvarčio. Vis dėl to „Palanga“ pagaliau atkuto ir ėmė žaisti savo žaidimą. Sužaidus apie pusvalandį rezultatas galėjo tapti lygus, bet šeimininkus nuo palangiškių smūgio išgelbėjo jų vartininkas. Visgi 33-ąją minutę pagaliau pavyko pramušti „Lokomotyvo“ vartus ir gražiu smūgiu, apgavus varžovą, pasižymėjo Aurimas Jurgelevičius, kurio įvartis leido „Palangai“ išlyginti rezultatą 1:1. Kėliniui einant į pabaigą tas pats A. Jurgelevičius dešiniuoju aikštės kraštu pabėgo nuo varžovo ir atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, kur pirmas prie kamuolio buvo komandos kapitonas Gvidas Juška, o jo su galva smūgiuotas kamuolys „paglostė“ vartų skersinį ir nulėkė į užribį. Pirmajame kėlinyje daugiau pavojingų atakų komandoms nebepavyko susikurti žaidėjai ilsėtis išėjo rezultatui esant 1:1.

Du 11 metrų baudiniai

Pačiomis pirmomis antrojo kėlinio minutėmis „Palanga“ pradėjo atakuoti savo varžovus. Jau 47-ąją minutę buvo paskirtas baudos smūgis į Radviliškio komandos vartus, o smūgį atlikti stojo Gvidas Juška. Smūgis buvo labai stiprus, o kamuolys atsitrenkęs į varžovą pakeitė skriejimo kryptį ir įskriejo į vartus, nepalikdamas jokių šansų „Lokomotyvo“ vartininkui. Taigi po puikaus įvarčio rezultatas tapo 2:1 ir „Palanga“ buvo priekyje. Po poros minučių savojo šanso sulaukė ir šeimininkai, kai į Palangos komandos vartus buvo paskirtas labai abejotinas 11 metrų baudinys. Šiuo šansu radviliškiečiams pasinaudoti nepavyko, nes puikiai sužaidė palangiškių vartininkas Tadas Norbutas ir atrėmė 11 metrų baudinį. 68-ąją minutę FK „Palanga“ patys gavo šansą pasižymėti nuo 11 metrų atžymos, kai baudos aikštelėje neleistinai buvo pargriautas Aurimas Jurgelevičius, o prie kamuolio vėl stojo kapitonas Gvidas Juška. Tiesa G. Juškos smūgį vartininkas taip pat atrėmė, bet kamuolys nukrito tiesiai po palangiškio kojomis ir pakartotinu smūgiu pavyko pasižymėti ir dar labiau padidinti persvarą 3:1. Po to FK „Palanga“ surengė dar kelias labai pavojingas atakas. Bet daugiau įvarčių pelnyti nebepavyko, o ramiai kamuolį kontroliavę palangiškiai taip ir užbaigė rungtynes rezultatui esant 3:1.

Valdo Trakio komentaras:

„Mus tenkina šis rezultatas, bet pati žaidimo kokybė galėtų būti geresnė. Visgi dar yra sezono pradžia ir trūksta šiek tiek susižaidimo. Gaila, kad retai įmušame iš žaidimo, bet džiaugiamės, kad bent standartines situacijas pavyksta paversti įvarčiais. Praėjusiais metais mes nuo Lokomotyvo skaudžiai nukentėjom kai Palangoje pralošėme 3:0 ir prašiau, kad vyrai prisimintų tas rungtynes ir papildomai motyvuotų save, bet deja vis tiek praleidome įvartį pirmi. Lokomotyvas yra kovinga komanda, aš panašaus žaidimo iš jų ir tikėjaus. Drįsčiau teigti, kad šiandien laimėjo stipresnė komanda, bet galėjo viskas pasibaigti ir kitaip.“

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas); Simonas Juška; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys (73 min. Andrius Marcinkevičius); Gvidas Juška (77 min. Edgaras Ditmonas); Aurimas Jurgelevičius; Donatas Navikas; Edgaras Žarskis; Maksim Lukashevich; Deividas Lukošius (57 min. Marius Stonkus);

FK „Lokomotyvas“ – FK „Palanga“ 1:3 (1:1)
LFF stadionas
Įvarčiai: 6 min. Edvinas Mučinis (Lokomotyvas); 33 min. Aurimas Jurgelevičius (Palanga); 48 min. Gvidas Juška (Palanga); 68 min. Gvidas Juška (Palanga);

Įspėti: 50 min. Edgaras Žarskis (Palanga); 83 min. Ronaldas Grižas (Lokomotyvas).