FK „Palanga“ pabaigė sezoną

FK "Palanga"Palangos futbolo komanda, kuriai šiemet vadovavo Linas Vaitkus ir Marsel Balasanov, LFF I lygos varžybose liko 12-ta tarp 13-os komandų.

Nors turnyrinė lentelė ne itin džiugina, būta ir išties gerų rungtynių. Įveiktas Tauragės FK “Tauras”, per plauką pralaimėtos rungtynės su šių metų LFF I lygos nugalėtojui Kauno FK “Stumbras” ir daugybė kitų rungtynių, kurias galėjome laimėti. Ypač sėkmingas buvo pirmas etapas.

Kadangi mūsų komandą sudaro mėgėjai, kuriems futbolas nėra pagrindinė veikla būdavo sunku surinkti geriausius žaidėjus kiekvienoms rungtynėms, todėl kai varžybose dalyvaudavo pagrindinio sąstato žaidėjai, galėjome įveikti bet ką.

Šiemet vienas iš lyderių komandoje tapo Mantas Perepliotovas, kuris išsiskyrė savo kovingumu, nors ir viso sezono metu žaidė su trauma. Be abejonės lyderio pozicijas komandoje užėmė ir žaidžiantis treneris Linas Vaitkus. Kadangi jam teko derinti futbolą ir darbą, jo rungtynėse dažnai nebūdavo, kas akivaizdžiai atsiliepdavo komandos žaidimui.

Jau daugelį metų vienas iš geriausių žaidėjų mūsų komandoje yra Andrius Paulauskas. Net ir turėdamas rimtų nugaros problemų, jis sugeba lavinti ir jaunesniuosius žaidėjus.

Pirmajame etape labai daug Palangos komandai padėjo Karolis Laukžemis – nepakeičiamas vidurio ir priekio aikštės žaidėjas. Deja, antrame etape Klaipėdos FK „Atlantas“ jį susigrąžino atgal į savo komandą. Taip pat neblogai šį sezoną pasirodė legionierius iš Čilės Viktoras Munozas – jaunas ir perspektyvus žaidėjas, kuris būtų naudingas net ir aukšto lygio komandai.

Apibendrinant šį sezoną, galima teigti, kad jis buvo patenkinamas. Kodėl nebuvo geriau?Tam yra ir objektyvių priežasčių. Viena iš jų, kad beveik visas rungtynes žaidėme išvykose, nes Palangos miesto stadionas buvo atnaujinamas. Pagrindinė priežastis kodėl nepasiekėme aukštesnių rezultatų yra ta, jog mes neturime savo miesto jaunų žaidėjų. Šiuo metu komandoje žaidžia palangiškiai “veteranai”. Palangos komandos perspektyvos nėra daug žadančios, kadangi neturime nei vieno 14 – 18 metų futbolininko. Keturis metus Palangos Sporto Centras nerinko vaikų futbolo grupių, ko pasekmes dabar ir jaučiame.

Tikėsimės, kad futbolu susidomės 2002 – 2004 metų gimimo vaikai ir FK „Palanga“ turės savo jaunų žaidėjų. Daug vilčių šiemet teikia aktyviai su vaikais pradėjęs dirbti mūsų komandos treneris Marsel Balasanov, kuris futbolo abėcėlės moko ir darželinukus. Prie to prisideda ir treneris Arūnas Macius.

Nepaisant tam tikrų kliūčių, Palangos futbolo laukia šviesi ateitis. Daug vilčių tam suteikia ir tikrai didelė Palangos miesto savivaldybės parama ir nauji sporto statiniai. Kitais metais planuojama pradėti dirbtinės futbolo aikštės statyba. Turėsime vieną iš geriausių sporto kompleksų Lietuvoje.

Futbolas buvo ir bus populiariausia sporto šaka pasaulyje ir tik nuo mūsų visų priklausys ar taip bus ir Palangoje.