FK „Palanga“ lygos čempionams priešinosi vieną kėlinį

p1c7m52bgo1unoios1veq19lhavmf

Nuotraukos autorius: S. Čirba / fksuduva.lt

Lietuvos futbolo A lygoje šeštadienį startavo antrasis lygos turas, kuriame susitiko FK „Palangos“ ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai. Palangiškiai rungtyniavo išvykoje, o už lango siaučiant vėjui ir gausiai sningant, rungtynės vyko Marijampolės „Arvi“ futbolo manieže. Taigi sąlygos rungtyniauti futbolininkasm buvo puikios, lyginant su pirmojo turo dvikova Klaipėdoje, kai „Palanga“ spaudžiant -12 laipsnių šalčiui žaidė su „Jonavos“ ekipa.

Nuo rungtynių pradžios lygos čempionai „Sūduvos“ futbolininkai perėmė mačo kontrolę ir pirmieji pradėjo regzti atakas link Palangos ekipos vartų. Marijampoliečiai ne kartą greitomis atakomis bandė užklupti nepasiruošusius palangiškius, tačiau kolektyviškai besiginantys „Palangos“ žaidėjai sėkmingai nutraukdavo varžovų išpuolius.

Pirmąjį rimtesnį priartėjimą prie vartų suorganizavo sūduviečiai, kai Gersonas Acevedo apsisukdamas smūgiavo į Antono Tcvetkovo ginamus vartus, tačiau smūgis buvo netikslus ir praskriejo aukštai virš vartų. „Palanga“ sėkmingai griaudama varžovų atakas stengėsi atsakyti greitais išpuoliais ir užklupti varžovus kontratakomis, tačiau šeimininkai taip pat buvo tam pasiruošę ir neleido palangiškiams prisiartinti prie vartų bei atlikti patogius smūgius.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Sūduvos“ gynėjas Alassane N’Diaye po kampinio galva smūgiavo į Palangos komandos vartus ir kamuolys praskriedamas virš vartų lietė skersinį. Per pirmąjį kėlinį nė vienai komandai nepavyko pasižymėti ir rezultatas nuo mačo pradžios išliko nepakitęs – 0:0.

Po pertraukos komandos sugrįžo į aikštę. Pačioje antro kėlinio pradžioje Marijampolės „Sūduvo“ surengė dvi rezultatyvias atakas iš eilės. 49 minutę po sumaišties baudos aikštelėje, kamuolys patogiai atšoko Marijampolės ekipos žaidėjui Aleksandrui Živanovičiui, kuriam liko tik kyštelti galvą ir nukreipti kamuolį į vartus iš kelių metrų atstumo – 1:0.

Po poros minučių jau kitoje atakoje kamuolys nusileido tiesiai po kojomis „Sūduvos“ nariui Ovidijui Verbickui, kuris stipriu smūgiu tiksliai atakavo iš toli ir padvigubino rezultatą 51 minutę – 2:0.

Po praleistų įvarčių kamuolį dažniau pradėjo kontroliuoti ir „Palanga“ bei regzti atsakomąsias atakas. Vieną iš realių progų pasižymėti Palangos komandoje turėjo Simonas Urbys, kai iš toli smūgiavo į dešinį apatinį vartų kampą, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto ir rezultato sušvelninti nepavyko. Šeimininkai taip pat turėjo dar keletą progų padidinti persvarą, bet savo progomis nepasinaudojo, o po Vaido Slavicko atlikto baudos smūgio kamuolys antrą kartą šiose rungtynėse „pabučiavo“ vartų skersinį.

Jau per pridėtinį rungtynių laiką palangiškiai savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į „Palangos“ vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Baudinio realizuoti stojo „Sūduvos“ žaidėjas iš Kroatijos Andro Švrljuga, tačiau jo smūgiuotą kamuolį sėkmingai ir užtikrintai atrėmė Palangos komandos vartų sargas iš Rusijos Anton Tcvetkov. Po šio baudinio nuaidėjo finalinis rungtynių švilpukas ir Marijampolės „Sūduva“ iškovojo pergalę rezultatu 2:0 prieš lygos debiutantus FK „Palangos“ komandą.

„Palanga“ po dviejų turų savo sąskaitoje turi 1 tašką, kurį iškovojo pirmojo turo rungtynėse, kai lygiosiomis 1:1 sužaidė su FK „Jonavos“ ekipa.

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ taip pat žais išvykoje Vilniuje, kur susitiks su vicečempionais Vilniaus „Žalgiriu“. Rungtynės vyks kovo 8 dieną, 19:30 val., „Sportimos“ futbolo manieže.