FK „Palanga“ LFF I lygoje braunasi tarp lyderių, tačiau LFF taurėje savo žygį baigė aštunfinalyje

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Šį kartą apžvelgsime paskutinio mėnesio FK „Palangos“ rungtynes, kuriose buvo ir pergalių ir skaudžių pralaimėjimų.

FK „Palanga“ LFF I lygoje braunasi tarp lyderių

LFF I lygoje VIII turo dvikovoje FK „Palanga“ namuose priėmė kaimynus iš Gargždų „Bangos“ futbolininkus. Gausiai sirgalių palaikomi palangiškiai įnirtingoje ir atkaklioje kovoje sugebėjo palaužti savo varžovus rezultatu 1:0. Vienintelio ir pergalingo įvarčio autoriumi tapo „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška, kuris pasižymėjo 51-ąją rungtynių minutę.

Pirmenybių IX ir X turuose Palangos ekipai teko pailsėti, nes šių turų rungtynes „Palanga“ dar sužais ateityje, dėl to, kad rungtynės buvo nukeltos.

Jau XI ture palangiškiai priėmė svečius iš sostinės – FK „Vytis“ ekipą. Tai buvo dar vieni pajėgūs varžovai, su kuriais nebuvo tikimasi lengvo pasivaikščiojimo. Rungtynių rezultatas būtent tai ir parodė, kai po finalinio teisėjo švilpuko FK „Palanga“ šventė pergalę 2:1. Tąsyk įvarčius Palangos komandai pelnė Mantas Rusys (5 min.) bei į savus vartus kamuolį nukreipė Ernestas Mininas (90 min.) iš „Vyčio“ ekipos.

Birželio 16 dieną „Palanga“ žaidė trečias namų rungtynes iš eilės, o šiose rungtynėse priėmė Telšių „Džiugo“ komandą. Žemaičių derbyje komandos išsiskyrė taikiai. Buvo daug kovos, daug intrigos, o galutinis rezultatas užfiksuotas 2:2. Palangiškiai 10-ąją minutę po Aurimo Jurgelevičiaus įvarčio išsiveržė į priekį, bet kiek vėliau svečiai rezultatą išlygino. Jau antrajame kėlinyje pirmiesiems antrą kartą pasižymėti pavyko telšiškiams, bet po poros epizodų 67-ąją minutę rezultatą išlygino Donatas Navikas ir rezultatas nebepakito iki pat rungtynių pabaigos.

Vos po keturių dienų palangiškiai išvyko į Tauragę, kur svečiuose susitiko su „Tauro“ komanda. Tai buvo dar vienerios rezultatyvios ir kvapą gniaužiančios rungtynės, nes pergalę FK „Palanga“ išplėšė tik pačioje rungtynių pabaigoje. Palangiškiai pirmieji praleido greitą įvartį, bet sugebėjo atsitiesti ir dar pirmajame kėlinyje atsakė dviem tiksliais smūgiais į vartus, kai 20-ąją minutę pasižymėjo Rokas Petrikas, o 45-ąją Aurimas Jurgelevičius. Antrajame kėlinyje „Tauras“ išlygino rezultatą, tačiau rungtynių herojumi tapo Aurimas Jurgelevičius, kurio įvartis 89-ąją minutę nulėmė dar vieną Palangos komandos pergalę LFF I lygoje.

Liepos 1 dieną FK „Palanga“ sugrįžo į savo namų stadioną ir čia sužaidė dar vienerias LFF I lygos XIV turo rungtynes. Į Palangą atvyko FK „Panevėžys“ futbolininkai. Su pajėgiais aukštaičiais taip pat lengva nebuvo, tačiau palangiškiams visgi pavyko palaužti varžovų pasipriešinimą ir Roko Petriko įvartis 45-ąją minutę padovanojo „Palangos“ klubui puikią pergalę bei padėjo pakilti į antrąją vietą bendroje komandų rikiuotėje.

Artimiausias LFF I lygos rungtynes palangiškiai žais liepos 5 dieną Trakuose, kur 18:30 val. susitiks su „Trakai B“ vienuolike.

Liepos 26 d. FK „Palanga“ pradės antrojo rato kovas namuose su DFK „Dainavos“ futbolo klubu. Rungtynės įvyks 19:00 val.

LFF taurės turnyre nužygiuota iki aštunfinalio

Skambią pergalę LFF taurėje pasiekė FK „Palanga“ kai II etape įveikė aukščiausioje Lietuvos lygoje rungtyniaujantį Utenos „Utenio“ klubą. Palangiškiams varžovai iš Utenos buvo puikiai pažįstami, nes dar praėjusiame sezone žaidė pereinamąsias rungtynes dėl patekimo į A lygą. Tą kartą triumfavo uteniškiai, o šį kartą „Palanga“ privertė pasiduoti „Utenį“. Gausiai Palangoje palaikomi vietinių sirgalių futbolininkai pelnė vieną įvartį kurio autoriumi tapo „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška.

Aštunfinalyje „Palanga“ išvyko į Vilnių, kur juos priėmė II lygoje rungtyniaujanti FK „Panerio“ ekipa. Būrį patyrusių ir žinomų žaidėjų savo gretose turinti sostinės komanda davė rimtą kovą svečiams iš pajūrio. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi komandoms savo sąskaitoje turint po 2 įvarčius (2:2), todėl prireikė pratęsimo. Pirmajame pratęsimo kėlinyje nebuvo pasiekta įvarčių, o antrajame taip pat nekvepėjo tiksliais smūgiais, tačiau paskutinėmis pratęsimo sekundėmis šeimininkai sugebėjo rezultatyviai realizuoti baudos smūgį ir tokiu būdu nutraukė FK „Palangos“ kelią LFF taurės titulo link.

Liepos 2-7 dienomis Palangos miesto stadione antrus metus iš eilės vyksta legendinio Olandijos futbolo klubo Roterdamo „Feyenoord“ vaikų vasaros futbolo stovykla, kurioje dalyvauja jaunieji talentai iš visos Lietuvos. Atvykusiems treneriams iš Olandijos talkina ir gausus būrys Lietuvos trenerių bei FK „Palangos“ klubo treneriai bei žaidėjai.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.