FK „Palanga“ išlieka tarp pirmenybių lyderių

1

Modestas Galdikas, FK PALANGA

Sekmadienį Palangos futbolo komanda „Palanga“ išvyko į Kauną. Laikinojoje sostinėje palangiškių laukė LFF I lygos IV turo rungtynės su lygos debiutantais FK „Hegelmann-Litauen“ ekipa. Po atkaklios kovos pergalę sunkiai, bet vis dėl to minimaliu rezultatu iškovojo svečiai iš kurorto.

Prastos oro sąlygos ir kietas futbolas

Pliaupiant lietui ir termometro stulpeliui rodant vos 8 laipsnius aukščiau nulio, komandos išsirikiavo nacionalinės futbolo akademijos stadione ir ruošėsi pradėti rungtynes. Pirmieji su kamuoliu rungtynes pradėjo palangiškiai, kurie pirmi ir pradėjo regzti atakas prieš varžovus. Labai prastos oro sąlygos neleido demonstruoti kokybiško futbolo, todėl šlapias kamuolys retai kada buvo tiksliai paduotas komandos draugams. Abi komandos per pirmąsias dvidešimt minučių beveik nieko pavojingo nesukūrė, tiesiog apsikeitė keliais smūgiais link vartų ir keletą kartų palangiškiai grasino varžovams aikštės kraštu puldami lygos debiutantų vartus. Kamuolį didžiąją dalį kėlinio valdė palangiškiai ir bandė žaisti taktišką ir sau būdingą futbolą. Palangos komandai atstovaujantys Simonas Urbys ir Aurimas Skurdelis pataikė į vartų plotą, bet savo vartus sausus išlaikė varžovų vartininkas. Dažniausiai žaidimas ir didelė kova vyko aikštės viduryje, kur kietai rungtyniavę žaidėjai grūmėsi dėl kamuolio. Vis dėl to nė vienai komandai nesukūrus pavojingesnių momentų ištiksėjo ir pirmojo kėlinio laikas, o abi komandos aikštę iki antrojo kėlinio paliko rezultatui esant 0:0.

Vienintelis pergalę atnešęs įvartis

Prasidėjus antrajai rungtynių pusei FK „Palanga“ nuo pat pradžių ėmėsi iniciatyvos, kad išsiveržtų į priekį. 49-ąją minutę Gvidas Juška atliko labai stiprų ir klastingą smūgį į kauniečių komandos vartus. Varžovų vartininkas smūgį atrėmė, tačiau numušė jį nesėkmingai, nes pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo „Palangos“ puolėjas Maksimas Lukashevichius ir „pataisęs“ G. Juškos smūgį nukreipė kamuolį į vartus bei išvedė „Palangos“ komandą į priekį – 1:0. Vos po septynių minučių kauniečių baudos aikštelės prieigose neleistinai buvo pargriautas vienas iš palangiškių, o teisėjas skyrė baudinį. Prie kamuolio kaip visada stojo patyręs komandos kapitonas Gvidas Juška. Tai buvo patogi ir gera proga smūgiuoti ir padvigubinti rezultatą. Vis dėl to G. Juškos smūgį šį kartą sėkmingai atrėmė „Hegelmann-Litauen“ vartininkas, todėl rezultatas išliko nepakitęs. Abi komandos dar kelis kartus bandė suregzti atakas, bet pastangos buvo bevaisės, o abiejų komandų gynyba nebyrėjo. Tai buvo viskas ką abiems komandoms pavyko sukurti šiose rungtynėse, o po kietos ir atkaklios kovos pergalę rezultatu 1:0 iškovojo FK „Palanga“. Palangiškiai iš 4 žaistų rungtynių iškovojo 3 pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis bei yra surinkę 10 taškų. Su šiais taškais FK „Palanga“ dalinasi 2-4 vietas su kitomis dvejomis komandomis.


FK „Hegelmann-Litauen“ – FK „Palanga“ 0:1 (0:0)

NFA stadionas

Įvarčiai: 49 min. Maksim Lukashevich (Palanga).

Įspėti: Geltonos kortelės: 30 min. Aurimas Skurdelis (Palanga); 35 min. Benas Olencevičius (Kaunas); 81 min. Gvidas Juška (Palanga); 89 min. Simonas Urbys (Palanga).

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas); Simonas Juška; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys; Gvidas Juška (90 min. Mindaugas Bagužis); Aurimas Jurgelevičius; Donatas Navikas (60 min. Deividas Lukošius); Edgaras Žarskis; Maksim Lukashevich (87 min. Andrius Marcinkevičius); Marius Stonkus;

 

Kitas rungtynes FK „Palanga“ žais balandžio 24 d. Klaipėdos dirbtinės dangos stadione, 17 val. prieš Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.