Atsisveikinimo rungtynėse iškovota dar viena pergalė

3-fotoModestas Galdikas, FK
„Palanga“

Spalio 15 dieną Palangos miesto stadione įvyko XXIX turo LFF I lygos rungtynės tarp vietos „Palangos“ ir Telšių „Džiugo“ ekipų. Paskutinėse sezono namų rungtynėse „Palangos“ klubas atsisveikino su stadionu ir jame susirinkusiais sirgaliais, o svarbiausia, kad atsisveikino garbingai – padovanojo pergalę ir pratęsė lenktynes dėl nugalėtojų vardo.

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo palangiškiai, kurie greitai užvaldė kamuolį ir privertė svečius visas rungtynes žaisti „antruoju numeriu“. FK „Palangos“ kamuolio kontrolės persvara buvo daugiau nei įtikinama ir kurorto komandos atstovai rezgė vieną išpuolį po kito. Keletą kartų Telšių komandą išgelbėjo vartininkas, o kai kurie palangiškių smūgiuoti kamuoliai praskriejo visai šalia vartų. Vis dėl to, 30-ąją minutę tolimu ir įspūdingu smūgiu kaire koja pirmuosius telšiškių gynybos ledus pavyko atitirpdyti Maksimui Lukaševičiui, kurio smūgis baigėsi įvarčiu ir rezultatas tapo 1:0. Palangos komandos atpuoliai tęsėsi ir toliau, o „Džiugas“ retkarčiais pabandydavo atsakyti greitais kontraišpuoliais. Telšių komandos gynyba buvo sutankinta, o „Palanga“ pirmajame kėlinyje daugiau nebepajėgė pelnyti įvarčio.

Antrasis kėlinys prasidėjo dar aktyvesniais palangiškių bandymais įmušti kamuolį į varžovų vartų tinklą. Kurį laiką „Palanga“ visiškai buvo apgulusi priešininkų vartus ir per kelias minutės kėlė net keturis kampinius. Kovingieji telšiškiai sėkmingai kurį laiką gynėsi nuo atakų, bet jų gynyba visiškai subiro kai 74-ąją minutę po vieno iš pakelto palangiškių kampinio pirmasis prie kamuolio suskubo gynėjas Aurimas Skurdelis ir užtikrintu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus bei padvigubino rezultatą – 2:0. Tada svečiai visiškai palūžo ir pradėjo daryti grubias klaidas. Viena iš jų buvo kai kamuolys netoli vartų buvo atiduotas Maksimui Lukaševičiui tiesiai po kojomis, o šis susitvarkęs su keliais varžovais tiesiog grūste įgrūdo su batelio padu kamuolį į varžovų vartus – 76 min. 3:0. Po šio įvarčio palangiškiai taip pat kiek atsipalaidavo ir davė daugiau laisvės varžovams. Tuo pasinaudoję telšiškiai surengė kontrataką kuri baigėsi įvarčiu į Palangos ekipos vartus – 87 min. 3:1. Per kelias paskutiniąsias minutes buvo įmušti dar du įvarčiai ir abu juos pelnė Telšių komanda. Tiesa, vienas iš tų įvarčių krito į pačio „Džiugo“ vartus, kai vienas iš gynėjų netyčia įmušė įvartį į savo vartus nepalikdamas jokių šansų skriejantį kamuolį atlaikyti savo komandos vartininkui – 90 min. 4:1. Bet kitoje atakoje vėl pabėgęs Telšių komandos puolėjas pelnė dar vieną garbės įvartį, o po kelių sekundžių nuaidėjo ir finalinis rungtynių švilpukas, kuris užfiksavo galutinį rezultatą 4:2.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Simonas Juška, Donatas Navikas, Gvidas Juška (82 min. Andrius Marcinkevičius), Simonas Urbys, Maksimas Lukaševičius, Deividas Lukošius (62 min. Aurimas Jurgelevičius), Marius Stonkus (60 min. Edgaras Ditmonas).

I lygoje visoms komandoms liko sužaisti po vienerias rungtynes, o ar nugalėtojais taps „Palanga“ ar Kazlų Rūdos „Šilas“ sužinosime būtent paskutinėse turo rungtynėse. „Palanga“ sezoną užbaigs rungtynėmis sostinėje su Vilniaus „Žalgirio B“ futbolininkais, o „Šilas“ namuose priims kovingąją Gargždų „Bangos“ komandą. Visos paskutiniojo turo rungtynės vyks spalio 23 d. 14 valandą. Jei „Palanga“ iškovos pergalė, o Kazlų Rūdos „Šilas“ pralaimės „Bangos“ ekipai, tokiu atveju palangiškiai taps naujieji 2016 metų LFF I lygos sezono nugalėtojais, bet jei „Šilas“ iškovos pergalę tai būtent jie užims pirmąją, o palangiškiai antrąją vietą.