Atkakliose rungtynėse „Palanga“ pademonstravo puikų žaidimą

unnamed (1)

Modestas Galdikas, FK Palanga

Po dviejų savaičių pertraukos į futbolo stadioną sugrįžę „Palangos“ futbolininkai priėmė svečius iš sostinės – Vilniaus „Žalgirio B“ jaunuosius atstovus. Vienose gražiausių rungtynių šį sezoną netrūko įnirtingos kovos, gražių momentų ir puikių įvarčių.

Po pirmojo kėlinio – lygiosios

Burtai lėmė, kad rungtynes su kamuoliu pradės namų komandos atstovai. Taigi nuaidėjus teisėjo švilpukui, kuris skelbė rungtynių pradžią „Palanga“ pradėjo regzti savo pirmąją ataką. Abi komandos nuo pat pradžių pradėjo demonstruoti labai kokybišką ir aukšto lygio futbolą. Pirmieji pavojingą ataką sukūrė palangiškiai ir atliko labai pavojingą smūgį į vartus, deja, bet pirmasis prie kamuolio suskubo žalgiriečių vartininkas ir sėkmingai atrėmė Juliaus Kasparavičiaus smūgiuotą kamuolį. Tuo pačiu bandė atsakyti ir varžovai, bet greitoje atakoje jų atliktas smūgis nebuvo labai sėkmingas ir praskriejo virš vartų. Vykstant įnirtingai dvikovai greitą kontrataką surengė FK „Palangos“ komanda, o vienas prieš vartininką likęs J. Kasparavičius perkėlė kamuolį per sostinės ekipos vartininką, kuris buvo palikęs vartus, kad suskubtu prie kamuolio. Kamuolys po Kasparavičiaus prisilietimo įriedėjo į vartus ir jau 6-ąją minutę, gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, rezultatas tapo 1:0. Palangiškiai ir toliau nemažino apsukų, o žalgiriečiai sutriko po praleisto įvarčio. Priekinė linija penktadienį veikė nepriekaištingai. Puikiais reidais aikštės kraštuose pasižymėjo Edgaras Ditmonas ir Aurimas Jurgelevičius, puolime pavojingais smūgiais „Žalgirio B“ vartams grasino Julius Kasparavičius, o aikštės viduryje varžovus klaidino ir puikiais perdavimais pasižymėjo Simonas Urbys bei Gvidas Juška. Dar bent keletą pavojingų smūgių atlikę palangiškiai kėliniui einant į pabaigą niekaip negalėjo padvigubinti rezultato, nors jie turėjo iniciatyvą savo rankose. Deja labai galvodami apie puolimą kurorto komandos atstovai šiek tiek pamiršo apie gynybą, nes 38-ąją minutę suradę spragą Palangos gynyboje Vilniaus komandos rezultatyviausias futbolininkas Julius Momkus išlygino rezultatą – 1:1. Palanga per likusias septynias minutes turėjo dar bent tris progas prieš ilgąją pertrauką persverti rezultatą, bet deja kamuolio pasiųsti į vartų tinklą nepavyko. Taigi komandos ilsėtis išėjo rezultatui esant lygiam 1:1.

Kieta kova ir įrodytas pranašumas

Antrojo kėlinio pradžia buvo kiek ramesnė nei pirmojo. Apie dešimt minučių nieko pavojingo neįvyko, o žaidimas vyko aikštės viduryje. Vis dėl to savo vertę tuo metu pradėjo demonstruoti „Palangos“ saugas Simonas Urbys, kuris surengė puikų reidą ir suklaidinęs keletą varžovų atliko labai stiprų smūgį į vartus. Kamuolys vos vos lietė sostinės vartininko rankas ir atsitrenkęs į skersinį nuskriejo už galinės linijos. Sirgaliai paplojo Urbiui už gražų epizodą, o palangiškiai ruošėsi kelti kampinį. Po pakelto kampinio pirmasis prie kamuolio suskubo tas pats Simonas Urbys, o jo smūgis galva šį kartą buvo tikslesnis bei įskriejo į Vilniaus komandos vartus. Rezultatas 57-ąją minutę tapo 2:1, o sirgaliai audringai pasveikino įvarčio autorių. „Žalgiris B“ išsispyrė kamuolį nuo aikštės vidurio, bet čia pat jį prarado ir palangiškiai jį perėmę pasileido į kontrataką. „Žalgirio“ gynėjai išspyrė kamuolį iš po palangiškio puolėjo kojų, bet šis atšoko tiesiai Gvidui Juškai, kuris vienu lietimu atliko gražų, tikslų ir klastingą smūgį, o tas smūgis pasibaigė dar vienu įvarčiu. 58-ąją minutę rezultatas tapo 3:1. Per dvi minutes pelnę du įvarčius palangiškiai galėjo jaustis kiek saugiau ir žaisti atsargiau. Vis dėl to „Palanga“ nemažino apsukų ir toliau puolė varžovų vartus. Antpuolis tęsėsi apie penkiolika minučių, bet daugiau pasižymėti per tą laiką palangiškiams nepavyko. Likus dešimčiai minučių iki pagrindinio laiko pabaigos į lemiamą šturmą pakilo ir Vilniaus „Žalgiris B“ jaunieji futbolininkai, kurie praktiškai perėmė varžybų kontrolę į savo rankas ir pradėjo kurti pavojingas atakas. Viena iš tokių atakų baigėsi sostinės komandos įvarčiu. 86-ąją minutę rezultatas tapo 3:2, o įtampa pasiekė aukščiausią tašką. Žalgiriečiai visiškai užgulė „Palangos“ vartus ir žūt būt siekė išlyginti rezultatą, kad netektų važiuoti į tolimąjį Vilnių be taškų. Palangiškiai vielniečių spaudimą atlaikė, o teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą ir visų susirinkusių sirgalių džiaugsmui FK „Palanga“ iškovojo pergalę rezultatu 3:2 prieš vienus iš pagrindinių savo varžovų kovoje dėl medalių. Po šios pergalės FK „Palanga“ šoktelėjo į 3-ąją turnyrinės lentelės vietą, o „Žalgiris B“ likę be taškų pasiliko 6-oje vietoje.

Rungtynių statistika

Palangos „Palanga“– Vilniaus „Žalgiris B“ 3:2 (1:1)

Palangos stadionas: 350 žiūrovų

Įvarčiai: 6 min. Julius Kasparavičius (1:0), 38 min. Julius Momkus (1:1), 57 min. Simonas Urbys (2:1), 58 min. Gvidas Juška (3:1), 86 min. Ernestas Stočkūnas (3:2).

Įspėjimai: 20 min. Mindaugas Bitinas – geltona kortelė („Palanga“), 40 min. Haroldas Šidlauskas – geltona kortelė („Žalgiris B“), 45 min. Gvidas Juška – geltona kortelė („Palanga“), 69 min. Donatas Jokubauskas – geltona kortelė („Žalgiris B“), 90 min. Edgaras Žarskis – geltona kortelė („Palanga“).

Marselio Balasanovo komentaras:

„Mano manymu tai buvo vienos iš geriausių šį sezoną sužaistų rungtynių. Žaidėme prieš labai jauną ir tikrai ambicingą komandą, kuri buvo iškovojusi šešias pergales iš eilės. Be to mūsų komanda buvo surinkusi tiek pat taškų kaip ir varžovai, todėl buvo labai svarbu laimėti norint bent kažkiek atsiplėšti nuo pagrindinių persekiotojų. Laimėjome pelnytai, nes sukūrėme daugiau pavojingų progų smūgiuoti į vartus, ir tas progas išnaudojome. Daugiau atakavome ir labiau kontroliavome žaidimą negu svečiai. Esu patenkintas komandos vyrų darbu, kurie parodė įdomų ir gražų futbolą, o svarbiausia, tikiuosi, kad visa tai patiko ir gausiai susirinkusiems sirgaliams“ – gerų žodžių negailėjo Palangos komandos treneris.