Aštuonių įvarčių rungtynėse komandos pasidalino po tašką

3 (6)Modestas Galdikas, FK PALANGA

LFF I lygos V turo rungtynėse Klaipėdoje, dirbtinės dangos stadione, FK „Palanga“ kaip nominali šių rungtynių šeimininkė priėmė svečius iš Kėdainių – „Nevėžio“ futbolininkus. Tikroje įvarčių fiestoje virtusiose rungtynėse komandos pelnė po 4 įvarčius ir įsirašė po tašką į savo sąskaitą.

Per minutę – Lukashevichiaus dublis

Komandos labai aktyviai ir greitu žaidimu pradėjo rungtynes. Abi ekipos žaidė atvyrą ir atakuojantį futbolą, o žiūrovams tikrai buvo malonu stebėti žaidimą. Kai per pirmąsias dešimt minučių komandos apsikeitė pavojingais reidais aikštės kraštuose 11-ąją minutę savo tikslumo sugebėjimus pademonstravo „Palangos“ žaidėjas Gvidas Juška, kuris perdavė kamuolį toli į priekį komandos draugui Maksimui Lukashevichiui, o šis aplenkęs visus varžovų gynėjus suskubo pirmasis prie kamuolio ir atsidūręs vienas prieš vartininką gražiai perkėlė kamuolį per vartų sargą ir įmušė pirmąjį rungtynių įvartį. Kėdainiškiams teko kamuolį traukti iš savo vartų ir išsispirti kamuolį iš vidurio bei tęsti žaidimą. Tiesa, čia pat svečiai prarado kamuolį, o su juo atsidūręs Gvidas Juška vėl atliko gerą perdavimą toli į priekį, o čia kamuolio laukė Maksimas Lukashevichius. „Palangos“ legionierius iš Baltarusijos vėl buvo tikslus ir pasižymėjo antru įvarčiu. Per vieną minutę dublį pelnęs M. Lukashevichius jau 12-ąją minutę leido palangiškiams džiaugtis išsiveržus į priekį rezultatu 2:0. Vis dėl to po kiek daugiau nei dešimties minučių savo išpuolį surengė ir „Nevėžis“, kai atakos smaigalyje atsidūręs kėdainiečių žaidėjas Aretas Gėgžna suklaidino palangiškių gynėjus ir klastingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Palangos komandos vartus bei sušvelnino rezultatą 2:1. Sekančiame epizode palangiškių saugas Aurimas Jurgelevičius smūgiu į vartus kaire koja pagrasino varžovų vartininkui, bet šis sėkmingai sugavo kamuolį ir nepraleido įvarčio. 33-ąją minutę „Nevėžis“ ir vėl rado spragą „Palangos“ gynyboje, o su kamuoliu vienas prieš vartininką iššoko tas pats Aretas Gėgžna ir antrą kartą pasiuntė kamuolį į palangiškių vartus, todėl rezultatas tapo lygus 2:2. Kėliniui einant į pabaigą FK „Palanga“ surengė dar tris reidus kairiuoju aikštės kraštu link varžovų vartų, bet tiksliai pasiųsti kamuolį į vartus ir persverti rezultatą savo naudai nepavyko, o po pirmojo kėlinio švieslentėje degė lygus rezultatas 2:2.

Varžovų lyderio benefisas ir neišlaikyta palangiškių persvara

Antrojo kėlinio pradžia buvo labai panaši kaip ir pirmojo, komandos žaidė kovingai, bet pradžioje žaidimas labiau vyko aikštės viduryje. 55-ąją minutę suklaidinęs varžovą ir vienas likęs Aurimas Jurgelevičius dešiniuoju aikštės kraštu prasiveržė arčiau vartų, atliko perdavimą į baudos aikštelę, o ten kamuolys po kojomis nukrito du rezultatyvius perdavimus jau atlikusiam Gvidui Juškai, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė „Palangą“ į priekį 3:2. Kitoje atakoje kėdainiečiai rengė išpuolį Palangos komandos pusėje ir atliko aukštą perdavimą link vartų, o kamuolys ore pagavo vėjo gūsį ir kiek netikėtai bei klastingai nuskriejo vartų link. Laimei kamuolys atsitrenkė į virpstą ir kurioziškas įvartis nebuvo pelnytas bei „Palanga“ išsaugojo pranašumą. 71-ąją minutę su kamuoliu varžovų baudos aikštelėje atsidūrė Gvidas Juška ir atliko dar vieną gerą, tikslų perdavimą komandos draugui Deividui Lukošiui, kuris stipriai smūgiuodamas nuginklavo Kėdainių komandos vartų sargą ir dar labiau padidino palangiškių atotrūkį – 4:2. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dešimt minučių Kėdainių „Nevėžis“ ir jos komandos lyderis dar kartą sušvelnino rezultatą, o po šio Areto Gėgžnos įvarčio 83-ąją minutę rezultatas tapo 4:3. Rungtynėms einant į pabaigą, kai jau atrodė jog FK „Palanga“ iškovos dar vieną pergalę, visas kortas sumaišė tas pats kėdainietis Aretas Gėgžna, kuris pasinaudojo palangiškių vartininko klaidele ir tiksliu smūgiu 89-ąją minutę išlygino rezultatą – 4:4. Du kartus pirmavę FK „Palangos“ futbolininkai iššvaistė turėtą persvarą, o keturis įvarčius pelnęs varžovų komandos žaidėjas A. Gėgžna išplėšė savo komandai tašką.

Debiutas

Šiose rungtynėse debiutavo FK „Palangos“ komandos naujokas ir ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas Kęstutis Ivaškevičius. Po traumos atsigaunantis patyręs saugas į aikštę žengė 66-ąją rungtynių minutę, kai pakeitė komandos draugą Donatą Naviką. K. Ivaškevičius skirstė perdavimus komandos draugams bei rungtynių pabaigoje smūgiavo kamuolį į vartus.

FK „Palanga“ – FK „Nevėžis“ 4:4 (2:2)

Klaipėdos d. d. stadionas

Įvarčiai: 11 min. Maksim Lukashevich (Palanga); 12 min. Maksim Lukashevich (Palanga); 24 min. Aretas Gėgžna (Nevėžis); 33 min. Aretas Gėgžna (Nevėžis); 55 min. Gvidas Juška (Palanga); 71 min. Deividas Lukošius (Palanga); 83 min. Aretas Gėgžna (Nevėžis); 89 min. Aretas Gėgžna (Nevėžis);

Įspėti: Geltonos kortelės: 18 min. Rolandas Slepakovas (Nevėžis); 19 min. Simonas Urbys (Palanga); 65 min. Karolis Rukuiža (Nevėžis);

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas); Simonas Juška; Mantas Perepliotovas (46 min. Mindaugas Bagužis); Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys (76 min. Edgaras Ditmonas); Gvidas Juška (76 min. Andrius Marcinkevičius); Aurimas Jurgelevičius (56 min. Deividas Lukošius); Donatas Navikas (66 min. Kęstutis Ivaškevičius); Edgaras Žarskis; Maksim Lukashevich; Marius Stonkus;

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ žais balandžio 30 d., 14 val., Klaipėdoje dirbtinės dangos stadione prieš DFK „Dainava“ komandą.