Ambicijų nestokojanti FK „Palanga“ sieks užkopti į futbolo aukštumas

1

Praėjus žiemos pertraukai mes ir vėl žvalgomės į futbolo padanges. Konkrečiau kalbant norime jums pristatyti 2016 metų FK „Palangos“ komandą, kuri vėl ruošiasi dalyvauti LFF I lygos pirmenybėse bei sieks pakartoti ir pagerinti praėjusio sezono rezultatą, kai tarp 18 pirmenybėse rungtyniaujančių komandų buvo užimta 5-oji vieta. Tai kolkas yra geriausias pasiektas rezultatas Palangos miesto futbolo istorijoje. Taigi dėmesio, išsamiai jums pristatome – Futbolo Klubas „Palanga“.

Visas praėjęs sezonas FK „Palangos“ komandai buvo lyg atgimimas, naujai suformuota jauna klubo valdžia, savo ryžtu, tikėjimu tikslais bei ambicijomis sugebėjo užkrėsti visus aplinkinius, besidominčiais futbolu. Jie privertė patikėti tiek į komandą  atvykusius žaidėjus, tiek trenerius, tiek rėmėjus ir sirgalius, kad įdėdami daug darbo ir visi kartu mes galime pasiekti daugiau. Visas kolektyvas tapo viena šeima ir visi kartu, petys į petį FK „Palanga“ kovojo, kad pasiektų aukštų rezultatų ir prikeltų futbolą mieste. Pastangos greitai davė vaisių: pirmenybėse iškovota 5 vieta, sirgaliai grįžo į stadiono tribūnas, komanda susigrąžino savo gerą vardą ir visiems suteikė daug teigiamų emocijų. Šiemet klubas bandys dar labiau pagerinti visą situaciją.

 

Nepriklausomas klubas

Praėjusį sezoną FK „Palanga“ buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su aukščiausioje šalies lygoje rungtyniaujančiu Klaipėdos „Atlanto“ klubu. Galima sakyti, kad sudarydami šią sutartį, abu klubai gavo abipusę naudą, nes „Palangai“ iš „Atlanto“ buvo galima pasiskolinti žaidėjų, kurie sustiprindavo sudėtį, taip pat finansine prasme klubas sutaupydavo lėšų dėl pagal sutartį paskolintų žaidėjų, taipogi treniruotėms FK „Palanga“ galėdavo naudoti futbolo aikštę Klaipėdoje, nes tai taip pat buvo numatyta sutartyje. Savo ruožtu Klaipėdos komanda taip pat galėjo naudotis „Palangos“ žaidėjų paslaugomis aukščiausio lygio varžybose. Tokiu būdu buvo sudarytos sąlygos jaunų žaidėjų tobulėjimui. Kai kurie iš jų sezono viduryje buvo pastebėti garsių ir žinomų užsienio klubų, todėl išvyko savo karjeros tęsti į giliomis futbolo tradicijomis garsėjančius Prancūzijos ir Anglijos klubus. Klubas dėkoja už malonų bendradarbiavimą Klaipėdos „Atlanto“ vyr. Treneriui Konstantinui Sarsanijai.

Šį sezoną FK „Palangos“ vadovybė nusprendė siekti savo išsikeltų uždavinių su komanda, kuri yra suburta vien tik vadovybės pastangomis ir kad Palangos klubas nebūtų susijęs su kitais futbolo klubais. Šiemet palangiškiai savo užsibrėžtų tikslų sieks vieni ir tam yra reikalingas didžiulis palaikymas iš aplinkinių. Pirmiausia dėl to, nes reikalingas subalansuotas ir didesnis biudžetas, dėl šios priežasties FK „Palanga“ tikisi didesnės paramos iš Palangos miesto savivaldybės. Taip pat svarbus yra ir sirgalių palaikymas, kuo daugiau žmonių palaikys komandą, tuo didesnė motyvacija kils tiek žaidėjams, tiek klubo kolektyvui stengtis siekti aukščiausių tikslų. Svarbiausia yra dar labiau patikėti FK „Palangos“ komanda ir leisti jiems tęsti puikiai pradėtą darbą, kurio rezultate nusimato didžiulės perspektyvos.

 

Aktyvi futbolo plėtra ieškant jaunųjų talentų

Kalbant apie perspektyvas, verta paminėti, kad FK „Palanga“ svariai prisideda prie jaunosios kartos futbolininkų ugdymo bei skatina vaikus sportuoti ir stengiasi užauginti naujus, jaunus žaidėjus Palangos miesto komandai. Tarp „Palangos“ futbolo klubo ir Palangos sporto centro buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su BĮ ,,Palangos sporto centras“, vaikų ir jaunimo futbolo komandos tampa su FK „Palanga“ susijusiomis komandomis (pagal LFF nustatytus nuostatus), o mes – FK „Palanga“, pagal sutartį įsipareigojome prisidėti prie jaunosios kartos futbolininkų ugdymo. Konstruktyvus bendradarbiavimas su BĮ ,,Palangos sporto centras“ duoda rezultatų. Nuo 2016 m. sausio mėnesio, vien darželiuose treniruotes pradėjo lankyti  virš 50 vaikų, o šias treniruotes pradėjo vesti kvalifikuoti treneriai, kurie yra mūsų komandos žaidėjai – Gvidas Juška ir Donatas Navikas. Treniruotės yra vykdomos visiškai nemokamai, o tai sudaro sąlygas vaikams užsiimti sportine veikla nepriklausomai nuo jų šeimos socialinės padėties. Mūsų klubas labai rimtai žiūri į vaikų tobulėjimą bei ugdymą, todėl nuo pat mažų dienų vaikai skatinami sportuoti ir gyvenime eiti teisingu ir doru – sporto keliu. FK „Palanga“ siekia, kad Palangoje būtų populiarinamas futbolas dėl jaunimo ir visuomenės gerovės, o Palangos miestas taptų vienas labiausiai futbolą lankančių ir žaidžiančių miestų, pagal miesto gyventojų skaičių Lietuvoje.

 

Komanda išsaugojo branduolį ir pasistiprino puikiai žinomais žaidėjais

FK „Palanga“ klubas po praėjusio sezono pasiektų puikių rezultatų šiems metams išsaugojo savo komandos branduolį. Praėjusiame sezone puikiai rungtyniavę palangiškiai Mantas Perepliotovas, Linas Vaitkus, Haroldas Jonauskis, Tadas Gudauskas ir Saulius Ašmonas šiais metais lieka komandoje ir kartu su kitais sieks džiuginti pergalėmis savo miesto sirgalius. Komandoje taip pat lieka praėjusį sezoną žaidę Ernestas Grudys, Marius Stonkus, perspektyviausiu praėjusio sezono žaidėju išrinktas Aurimas Skurdelis, Simas Juška, Aidas Capas, praėjusio sezono pabaigoje prisijungęs patyręs Donatas Navikas, kuris kaip ir minėjome taip pat dirbs vaikų treneriu. Komandos nepalieka ir rezultatyviausias komandos žaidėjas bei žaidžiantysis treneris Gvidas Juška. Edgaras Ditmonas ir Andrius Marcinkevičius savo karjerą irgi tęsia FK „Palangos“ klube. Prie komandos taip pat prisijungė jauni ir ambicingi Aurimas Jurgelevičius, Simonas Urbys ir Edgaras Žarskis. Šie trys futbolininkai praėjusiais metais priklausė Klaipėdos „Atlanto“ komandai, bet ne vienose rungtynėse buvo pasiskolinti ir vilkėjo FK „Palangos“ marškinėlius, todėl jie puikiai žino, kad dedasi mūsų klubo „virtuvėje“. Šiemet mums šių žaidėjų nebereikės skolintis, nes jie tapo pilnateisiais FK „Palangos“ komandos futbolininkais. Klubą sustiprino patyrę aukšto lygio žaidėjai Tadas Norbutas, Deividas Lukošius, Kęstutis Ivaškevičius, Mindaugas Bagužis ir legionierius iš Baltarusijos Maksim Lukashevich. Vartininkas Tadas Norbutas ir puolėjas Deividas Lukošius pernai rungtyniavo Klaipėdos „Granito“ ekipoje ir aukščiausioje Lietuvos lygoje abu demonstravo puikią sportinę formą. Saugas Kęstutis Ivaškevičius nuo 2010 metų iki šiol rungtyniavo Izraelio stipriausioje lygoje Tel Avivo „Bnei Yehuda“ komandoje, taip pat yra sužaidęs ne vienerias rungtynes už Lietuvos nacionalinę futbolo rinktinę, o šiemet persikelia į mūsų klubą. Gynėjas Mindaugas Bagužis į Palangą keliasi iš Estijos, kur atstovavo aukščiausioje lygoje rungtyniaujančią „Sillamae Kalev“ komandą. Legionierius M. Lukashevich pernai rungtyniavo I lygoje FK „Šilutės“ ekipoje ir su 21 įvarčiu buvo rezultatyviausias tos komandos žaidėjas. Taigi su šia sudėtimi FK „Palanga“ bandys užkariauti I lygos padanges.

 

Savo vertę bandys įrodyti ir jaunimas

Pagal bendradarbiavimo sutartį su Palangos sporto centru, šiemet FK „Palangos“ komandoje galės rungtyniauti 2001 m. ir 2002 m. gimę sporto centro komandų jaunuoliai, kuriuos treniruoja treneriai Gvidas Juška bei Arūnas Macius. Šiemet jie visi bus įtraukti į komandos paraišką ir gabiausi, uoliausi ir daugiausiai pastangų dedantiems vaikinams bus sudarytos sąlygos debiutuoti LFF I lygoje. Tikimės, kad tai jaunus vaikinus dar labiau skatins atsiduoti futbolui, o FK „Palanga“ prisideda keldama jaunimo žaidimo lygį ir padeda tobulinti futbolininko sugebėjimus. Tarp šio amžiaus komandų rungtyniauja ne vienas talentingas, gabus, ir aukštą futbolo lygį demonstruojantis futbolininkas, o juos jau spėjo pastebėti ir „Palangos“ ekipos treneriai.

 

Komandos tikslas išlikti lyderių gretose

Prieš artėjantį sezono startą pakalbinome vyriausiąjį mūsų komandos trenerį Valdą Trakį:

Treneri, kaip vertinate pasiruošimą artėjančioms I lygos pirmenybėms?

– Pasiruošimas artėjančiam sezonui vyksta sklandžiai, pagal suderintą pasiruošimo planą.

Ar esate patenkintas šio sezono komandos komplektacija?

Komanda pasipildė naujais ir pajėgiais žaidėjais, visi dirba su dideliu noru, stengiasi, o tai nuteikia optimistiškai. Tikiuosi greitai su komanda pilnai pradės sportuoti po traumų atsigaunantys Kęstutis Ivaškevičius ir Mindaugas Bagužis.

Kokios nuotaikos vyrauja komandoje? Ar kolektyvas randa bendrą kalbą?

– Nuotaikos komandoje vyrauja tikrai geros, kolektyvas draugiškas. Pradedant nuo administracijos ir užbaigiant žaidėjais, turiu pasakyti, kad visi sutariame puikiai. Tikiuosi, kad tokios nuotaikos bus ir ateityje, nes tik visi kartu kaip viena komanda, kaip viena šeima galime kažką rimto nuveikti.

 

Komandos vadovas irgi turėjo ką pridurti: „2016 metų sezonui buriame stiprią ir pajėgią ekipą bei keliame ambicingus tikslus. Norime I lygoje išlikti tarp geriausiųjų penketuko bei viliamės, kad pavyks iškovoti prizinę vietą.“ – nedaugžodžiavo ir trumpai bei aiškiai rėžė Valentas Butkus.

 

FK „Palanga“ tikisi didesnio Palangos miesto savivaldybės dėmesio

Visi supranta, kad Lietuvoje populiariausia sporto šaka yra krepšinis ir jis užima pirmąją vietą sporto reitinguose. Tiek tarp FK „Palangos“ žaidėjų, tiek tarp vadovų taip pat yra aistringų krepšinio sirgalių. Praėjusį sezoną Palangos mieste buvo jaučiama priešprieša tarp futbolo ir krepšinio, o mūsų klubas susilaukė priekaištų iš savivaldybės atstovų dėl bendradarbiavimo su Klaipėdos „Atlanto“ klubu. Taip pat, kai klubą perėmė nauji vadovai, FK „Palangai“  buvo ženkliai sumažintas Palangos miesto savivaldybės finansavimas nei prieš tai, kai klubui vadovavo ankstesnis savininkas.  Į futbolo klubą „Palanga“ atvyksta rungtyniauti garsūs žaidėjai į kuriuos gali lygiuotis jauni ir perspektyvus Palangos futbolininkai, o finansavimas ženkliai menksta. FK „Palanga“ ir KK „Palanga“ rungtyniauja tokiame pačiame lygmenyje – antroje pagal pajėgumą Lietuvos lygoje. FK „Palanga“ rungtyniauja LFF I lygoje, o KK „Palanga“ NKL lygoje. Tiek futbole tiek krepšinyje abu klubai demonstruoja panašius rezultatus, o ir į futbolo arba krepšinio rungtynes susirenka vienodas žiūrovų skaičius. Taigi faktai kalba patys už save, kad šie klubai demonstruoja vienodą sporto lygį, bet savivaldybės skiriamos sporto lėšos anaiptol nevienodos ir nepanašios, negu futbolo ir krepšinio klubų pasiekimai bei rezultatai. Šiemet FK „Palanga“ bendradarbiavimo su Klaipėdos „Atlantu“ nepratęsė ir dėl to tikimės, kad daugiau priekaištų nesusilauksime. Į komandą pasikvietėme garsių bei aukšto lygio žaidėjų, sieksime pačių aukščiausių tikslų, o to pasekoje futbolo klubo „Palanga“ biudžetas ženkliai didėja. Norime pažymėti, kad tikrai nesiekiame, jog krepšiniui būtų sumažintas finansavimas, suprantame, kad krepšinio klubui taip pat reikalingas savivaldybės palaikymas ir lėšos, bet norėtųsi, kad miesto valdžia sugebėtų atrasti išeitį ir kad finansavimas būtų bent jau panašus. Labai apmaudu, kai iš visų LFF I lygos dalyvių FK „Palangos“ klubas praėjusiais metais gavo mažiausią finansavimą iš savo miesto savivaldybės. Tikimės supratingumo ir viliamės, kad finansavimas tiek futbolui, tiek krepšiniui šiais metais bus apylygis.

FK „Palanga“ klubo tikslai yra ilgalaikiai ir tęstini, todėl surinktas kolektyvas dirba, kad klubas taptų aukšto lygio komanda ir per artimiausius kelerius metus pasiektų aukščiausią Lietuvos futbolo A lygą bei atgabentų aukšto lygio futbolą į Palangos miestą.