Alytuje patirtas antrasis pralaimėjimas (Gvido Juškos komentaras)

11112937_815772371830439_5267154851173868529_nModestas Galdikas, FK Palanga

Šeštadienį (birželio 20 d.) Dzūkijos sostinėje buvo sužaistos LFF I lygos keturioliktojo turo rungtynės, kuriose susitiko Alytaus „Auska“ ir FK „Palangos“ vienuolikės. Netikėtą pergalę po atkaklios kovos rezultatu 1:0 iškovojo alytiškiai ir iškovojo ketvirtąją pergalę šiame sezone, o palangiškiams tai buvo antrasis pralaimėjimas šių metų pirmenybėse.

Rungtynės prasidėjo greitu ir pavojingu dzūkų komandos išpuoliu, kuriuo Alytaus komanda parodė, kad nepaiso jokių autoritetų ir jiems negalioja varžovų favoritų klijuojamos etiketės, nes ataka pasibaigė greitu „Auskos“ įvarčiu ir rezultatas jau 1-ąją minutę tapo 1:0. Po „šalto dušo“ atsigavę palangiškiai greitai suprato, kad jie atsidūrė besivejančių vaidmenyje ir stengėsi greitai perimti rungtynių kontrolę į savo rankas. Žaidimas po truputį išsilygino ir tiek viena tiek kita komanda apsikeitė dar keliomis pavojingomis atakomis, bet niekam pasižymėti nepavyko. 27-ąją minutę labai šiurkščiai sužaidė, bet raudonos kortelės išvengė, Alytaus ekipos žaidėjas Dominykas Grižas, kuriam buvo parodyta geltona kortelė. Verdant kietai ir įtemptai kovai rezultatyviai užbaigti atakas toliau abiems komandoms sekėsi sunkiai. Kėliniui einant į pabaigą niekam daugiau pasižymėti taip ir nepavyko, o teisėjas po pirmųjų 45 minučių užfiksavo rezultatą 1:0 Alytaus „Auskos“ komandos naudai.

Prasidėjus antrajam kėliniui svečių komanda iš Palangos atrodė daug labiau aktyvesnė nei pirmajame kėlinyje. Palangiškiai iškarto perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas, nes žinojo, kad norint išlyginti ir persverti rezultatą reikia įmušti įvarčius. Deja, bet „Auskos“ komanda rūbinėje aptarė, kad jiems geriau dabar trauktis į gynybą ir bandyti išsaugoti turimą persvarą, todėl „Palangai“ sunkiai sekėsi užbaigti atakas rezultatyviai. Patys Alytaus komandos atstovai teigė, kad jie jau iš anksto buvo sutarę niekur nebeskubėti ir tiesiog gintis bei saugoti rezultatą tokį koks yra. Nors FK „Palanga“ visiškai užvaldė kamuolio kontrolę ir įsitvirtino varžovų aikštės pusėje, kaip bebūtų gaila jiems vis dėl to nepavyko pralaužti varžovų gynybos ir po finalinio teisėjo švilpuko rezultatas išliko nepakitęs. 1-ąją minutę vienintelį įvartį įmušęs Tomas Miklinevičius padovanojo Alytaus komandai ketvirtąją pergalę sezone, o palangiškius privertė aikštę palikti nuleistomis galvomis.

Gvidas Juška: „Futbole būna tokių dienų, kai ne visada laimi favoritai“

Po rungtynių savo nuomonę išsakė vienas pagrindinių komandos atakų organizatorių ir vyriausias žaidėjas Gvidas Juška, jis neslėpė apmaudo po patirto pralaimėjimo, bet protingai viską apmastęs į ateitį žvelgė optimistiškai: „Futbole būna tokių dienų, kad ne visada laimi favoritai ar žinomesnės pavardės rungtynių protokole. Būna dienų, kad atrodo ir ruošiesi sunkiai kiekvienoms varžyboms, ir nusiteikimas geras, bet išėjus į aikštę nepasieki teigiamo rezultato ir žaidimas tiesiog „nesiklijuoja“. Šios rungtynės mums gavosi būtent tokios. Padarėme klaidą rungtynių pradžioje ir jau pirmąją minutę praleidome įvartį. Tada automatiškai priešininkai atsitraukė į gynybą. Bandėme greit išlyginti rezultatą, perėmėm iniciatyvą, bet tai perdavimas netikslus, tai sprendimas neteisingas. Pirmajame kėlinyje turėjome kokias 3 progas įvarčiui pasiekti, bet jų neišnaudojom. Pritrūko ir „šviežių“ jėgų antrajame kėlinyje, nes atvykome į Alytų tik 14 žaidėjų, o du keitimus padarėme priverstinius dėl traumų gynybos linijoje, todėl trūko jėgos atakoje. Po tokių rungtynių kiekvienam reikia padaryti išvadas, išanalizuoti save ir pamiršti tą pralaimėjimą, nes jau trečiadienį laukia sekančios rungtynės.“ – išsamiai viską apibendrino Gvidas Juška.

Rungtynių statistika

„Palangos“ komandos startinė sudėtis: Ernestas Grudys, Mindaugas Bitinas, Aurimas Skurdelis, Linas Vaitkus (13 minutė Mantas Perepliotovas), Simonas Urbys, Edgaras Ditmonas, Gvidas Juška, Mikas Kura, Marius Stonkus, Gediminas Žilys (48 minutė Aidas Capas), Bushmin Alexander (72 minutė Marsel Balasanov).

Alytaus „Auska“ – Palangos „Palanga“ 1:0 (1:0)

Įvarčiai:  1min. Tomas Miklinevičius (1:0).

Įspėjimai: 27 min. Dominykas Grižas – geltona kortelė („Auska“), 65 min. Gvidas Juška – geltona kortelė („Palanga“), 76 min. Arnas Valvonis („Auska“).