FK „Palanga“ tęsia kovą dėl pirmenybių aukso

Modestas Galdikas, FK „Palanga“
Reprezentacinis Palangos miesto futbolo klubas „Palanga“ tęsia sėkmingą pasirodymą LFF I lygoje ir kovoje dėl patekimo į kitų metų aukščiausią Lietuvos futbolo A lygą. Užtikrintos pergalės identišku rezultatu LFF I lygos XXI ture palangiškiai namų stadione priėmė lygos naujokus FK „Pakruojis“ futbolininkus, su kuriais pirmojo rato rungtynėse išvykoje buvo sužaidę lygiosiomis 1:1. Šį sykį rungtynės taip pat prasidėjo įtemptai ir komandos kovėsi gana stipriai, todėl greito įvarčio pelnyti komandoms nepavyko. Rungiantis dėl kiekvieno aikštės centimetro per pirmąjį pusvalandį palangiškiai užsidirbo dvi geltonas korteles, o varžovai – vieną. Tačiau įvarčių tylą pirmajame kėlinyje nutraukė „Palangos“ žaidėjas Aurimas Jurgelevičius, kuris išvedė komandą į priekį 34 minutę – 1:0. Vis dėl to, FK „Palanga“ įgyta persvara ilgai nesidžiaugė, nes pirmajam kėlinio laikui tiksint link pabaigos svečiai 43 minutę rezultatą išlygino – 1:1.

Antrąjį kėlinį palangiškiai pradėjo atlikę keletą keitimų. Po rotacijos aikštėje palangiškiai įgavo naujų jėgų ir pradėjo spausti varžovus. Energinga antrojo kėlinio pradžia davė rezultatą, kai 57 minutę Donatas Navikas vėl išvedė palangiškius į priekį 2:1. Po praleisto įvarčio varžovai taip pat aikštelėje pakeitė kelis žaidėjus ir bandė šviežiomis jėgomis užklupti palangiškius nepasiruošusius.
Visgi Palangos ekipa buvo rimtai nusiteikusi ir neleido varžovams prisiartinti prie savųjų vartų, o 85 minutę Aurimas Jurgelevičius pelnė antrąjį savo įvartį ir rezultatu 3:1 įtvirtino FK „Palangos“ pergalę.
Jau po savaitės FK „Palanga“ išvyko į Uteną, kur susitiko su „Utenis B“ futbolininkais. Uteniškiai yra šių pirmenybių autsaideriai, todėl „Palanga“ buvo mačo favoritė. Jau 13-ąją minutę palangiškius tiksliu smūgiu į priekį išvedė komandos kapitonas Gvidas Juška – 1:0. Nors palangiškiai ir buvo favoritai, tačiau rungtynės anaiptol nebuvo lengvos. Antrojo įvarčio teko laukti net valandą. Deja, bet antrasis įvartis jau krito į „Palangos“ vartus, kai 74 minutę varžovai išlygino rezultatą – 1:1. Kaip bebūtų, FK „Palanga“ pakilo į lemiamą mūšį, kai Palangos klubą vėl į priekį išvedė legionierius iš Turkijos Agac Cagrihan ir 85 minutę rezultatas tapo 2:1. Rungtynėms visiškai einant į pabaigą dar vieną tikslų smūgį į „Utenis B“ vartus pasiuntė Haroldas Vaineikis. Taigi, FK „Palanga“ antrą kartą iš eilės šventė pergalę tokiu pačiu rezultatu 3:1.
Lyderių mūšis baigėsi taikiai
Rugsėjo 3 d. XXIII turo rungtynėse susitiko dvi pirmenybėse lyderiaujančios komandos – FK „Palanga“ ir Gargždų „Banga“. Rungtynės vyko Gargžduose ir sulaukė didžiulio žiūrovų
susidomėjimo. Rungtynes stabėjo apie tūkstantis sirgalių. Šiose rungtynėse vyko tikras mūšis. Pirmieji į priekį 35 min. išsiveržė rungtynių šeimininkai, bet antrojo kėlinio pradžioje 55 min. rezultatą pavyko išlyginti Haroldui Vaineikiui, kai varžovų vartininkas nesėkmingai bandė išspirti kamuolį toliau nuo savo vartų, o kamuolys pataikė į H. Vaineikį ir įriedėjo į vartus. Kiek vėliau „Bangos“ žaidėjai uždirbo 11 metrų baudinį, po to kai ranka baudos aikštelėje sužaidė Minaugas Bagužis. Už šį epizodą M. Bagužis buvo nubaustas raudona kortele, o A. Jurgelevičius už kalbas su arbitrais taip pat užsidirbo raudoną kortelę ir "Palangos" ekipa aikštėje liko rungtyniauti devyniese.
Gargždiškiai 75 min. sėkmingai realizavo baudinį ir išsiveržė į priekį. Tačiau palangiškiai nebuvo linkę nuleisti rankų ir rungtyniaudami mažumoje po Roko Gecevičiaus smūgio galva 87 min. sugebėjo išlyginti rezultatą 2:2.

Tokių permainingų ir intriguojančių rungtynių FK „Palangos“ klubo istorijoje nebuvo jau seniai. FK „Palangos“ futbolininkai pademonstravo charakterį ir atsilaikė būdami mažumoje prieš varžovus ir dar sugebėjo išlyginti rezultatą.
Dvejos rungtynės su tuo pačiu varžovu
Rugsėjo 13 dieną FK „Palanga“ namuose sužaidė X turo rungtynes, kurios buvo atkeltos dar iš birželio mėnesio. Vasaros pradžioje šios rungtynės negalėjo įvykti, nes keletas varžovų FK „Žalgiris B“ futbolininkų buvo pakviesti atstovauti skirtingoms savo amžiaus šalies rinktinėse. Taigi pagaliau įvykusiose rungtynėse taip pat netrūko daugybės emocijų ir įvarčių. Dėl pergalės visus reikalus FK „Palanga“ išsprendė dar pirmajame kėlinyje kai pelnė tris įvarčius be atsako, o pasižymėti pavyko Donatui Navikui, Haroldui Vaineikiui ir Agac Cagrihan. Tačiau tikras emocijų karas užvirė antrajame kėlinyje, kai per visą kėlinį buvo parodytos net 3 raudonos kortelės. 52-ąją minutę po grubios pražangos pirmą raudoną kortelę užsidirbo jaunųjų žalgiriečių žaidėjas. Vos po 10 minučių po pražangos prieš „Žalgiris B“ futbolininką kilo susistumdymas tarp žaidėjų, o šis kivirčas peraugo į rimtą konfliktą. Laimei rungtynių arbitrams greitai pavyko numalšinti įsikarščiavusius žaidėjus ir po apsistumdymų dar vieną raudoną kortelę gavo žalgiriečių žaidėjas, todėl svečiai iš Vilniaus aikštėje liko devyniese. „Palangos“ ekipos žaidėjas Edvinas Girdenis už pražangą buvo nubaustas geltona kortele. Tačiau kai rungtynės buvo pratęstos, vos po minutės tas pats E. Girdenis užsidirbo antrą geltoną kortelę už dar vieną pražangą
ir jam taip pat teko palikti aikštę. Nukraujavusios ekipos tęsė savo pasirodymą aikštėje ir prieš rungtynių pabaigą garbės įvartį pelnė „Žalgiris B“ ir nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui buvo užfiksuotas galutinis rezultatas 3:1 „Palangos“ ekipos naudai.
Praėjo vos dvi dienos, kai rugsėjo 15 d. palangiškiai išvyko į Vilnių, kur susitiko su tais pačiais Vilniaus „Žalgirio B“ futbolininkais. Šį kartą taip pat netrūko keistų ir emocingų epizodų, o po vieno tokio epizodo „Palangos“ žaidėjas Haroldas Vaineikis atsidūrė ligoninėje.

Rungtynes aktyviau pradėjo FK „Palanga“ ir jau 11 minutę Haroldas Vaineikis išvedė FK
„Palangos“ komandą į priekį. Tačiau kitas įsimintinas momentas anaiptol nebuvo toks smagus kaip įvartis. H. Vaineikis ir vienas iš „Žalgiris B“ žaidėjų grūmėsi dėl kamuolio, pirmasis prie jo suskubo palangiškis ir bandė kamuolį atmušti su galva, o to nepastebėjęs žalgirietis taip pat siekė kamuolio ir iš visų jėgų spyrė kamuolio link, tačiau nepataikė ir visas smūgis iš kojos teko Haroldo Vaineikio veidui. Keista, tačiau po tokio epizodo rungtynių arbitras neįžvelgė jokios pražangos ir leido tęsti rungtynes, tačiau pamatęs, kad po susidūrimo žaidėjas nesikelia nuo žemės – jas sustabdė. Palangiškiui iš karto buvo suteikta medicininė pagalba ir jis buvo išgabentas į ligoninę. Ligoninėje paaiškėjo, kad H. Vaineikiui lūžo nosis ir žandikaulis. Po šio nemalonaus epizodo aikštėje pasirodė Rokas Petrikas, kuris 65 ir 88 minutėmis pelnė įvarčius padėjusius palangiškiams iškovoti pergalę. Dar vieną įvartį 53 min. realizuodamas 11 metrų baudinį pridėjo Gvidas Juška, o 35 min. žalgiriečiai pelnė vienintelį savo rungtynių įvartį. Pasibaigus rungtynėms galutinis rezultatas buvo 4:1 ir „Palanga“ namo išvyko įsirašiusi dar tris svarbius taškus į savo sąskaitą.
Paskutinėse dvejose namų rungtynėse – įėjimas nemokamas
Likus vos penkiems turams LFF I lygoje FK „Palangos“ klubas yra vienvaldis lygos lyderis.
Kovojant dėl pirmosios vietos ir patekimo į kitų metų A lygą komandai yra reikalingas maksimalus susikaupimas ir koncentracija lygos finišo tiesiojoje. Todėl FK „Palanga“ laukia visų sirgalių artimiausiose dvejose namų rungtynėse, bei primename, kad Palangos miesto stadione spalio 7 d. rungtynėse su FK „Tauras“ ir spalio 21 d. su FK „Trakai“ ekipomis įėjimas bus nemokamas!